دوربین خودرو را بهتر بشناسیم!

دوربین خودرو را بهتر بشناسیم!

دوربین خودرو یا دوربین ثبت خودرو با قرار گرفتن در خودروی شما، تمامی اتفاقاتی که در خودرو شما رخ می دهد را برای شما ثبت می کند. دوربین خودرو حتی در زمان هایی که شما در خودرو نیستید هم از راه دور همراه شماست و می تواند شما را از وقایع خودرو مطلع کند. می توان گفت با وجود این دوربین مدار بسته در خودرو خود، همیشه در خودرو حضور دارید و از رویدادهای آن باخبر می شوید.

دوربین خودرو از لحظات شادی تا زمان های استرس و اضطراب همراه شماست!

لحظات شادی شما در مسافرت، یا زمان هایی که در ماشین به آهنگ گوش می دهید و با خواننده همخوانی می کنید، دوربین خودرو می تواند این لحظات را برای شما ثبت کند و به یادگار بگذارد.

هم چنین لحظات پراسترس شما در هنگام تصادف یا تخلفات رانندگی، در دوربین مدار بسته خودرو شما ضبط می شود. در این مواقع، مراجعه به ویدیوهای ضبط شده در دوربین خودرو، می تواند مقصران اصلی حادثه و جزییات را به شما نشان دهد و از این منظر می توان گفت که دوربین های خودرو به کمک راهنمایی و رانندگی آمده اند.

کاربردهای دوربین خودرو

کاربرد های دوربین های خودرو بسته به عملکرد آن ها می تواند با هم متفاوت باشد. مثلا دوربین دنده عقب خودرو، به رانندگان در هنگام دنده عقب رفتن کمک می کند تا با اشیاء برخورد نکرده و اجسام پشت خودرو را واضح تر ببینند.

هم چنین استفاده از دوربین های خودرو در تاکسیرانی می تواند بسیار موثر باشد. رانندگان تاکسی با مشاهده ویدیو های دوربین خودرو، می توانند افرادی که کرایه پرداخت نکرده اند یا وسایلشان را در خودرو آن ها جا گذاشته اند، شناسایی کنند و همانجا وسایل را به صاحبانشان عودت دهند.

حتما بخوانید:
باربری تهران نو - تجربه یک اسباب کشی رویایی با اتوبار در محدوده تهران نو

افسران پلیس راهنمایی و رانندگی نیز با مشاهده وقایغ ثبت شده توسط دوربین خودرو می توانند حوادث رانندگی را به درستی قضاوت کنند و جریمه یا خسارات حادثه را تعیین نمایند.

قابلیت های دوربین خودرو

اکثر قریب به اتفاق دوربین های خودرو، دید در شب هستند؛ وجود اشعه مادون قرمز در دوربین های خودرو باعث می شود تا آن ها بتوانند در تاریکی شب و مکان های کم نور هم تصاویر با کیفیتی از خود ارائه دهند.

اکثر سرقت های وسایل نقلیه در شب اتفاق می افتد؛ قابلیت دید در شب دوربین های خودرو می تواند به شما کمک می کند تا در صورت بروز سرقت، بهتر متوجه جزییات آن شوید، و هم چنین استفاده همزمان از دوربین و ردیاب خودرو می تواند شما در یافتن خودرویتان، پس از سرقت بسیار کمک کند.

سنسور های حرکتی که در دوربین خودرو های مختلف وجود دارند، موجب می شوند که این دوربین ها در ماشین، بتوانند حرکت های غیر معمول و ناگهانی را تشخیص دهند و فعالیت های الارم های دوربین، شما را از این اتفاقات با خبر سازند.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد دوربین های خودرو، تحت شبکه بودن آن هاست. این دوربین ها با اتصال به شبکه اینترنت جهانی می توانند تصاویر و ویدیو های خود را به صورت انلاین روی دستگاه مختلف به شما نشان دهند. این قابلیت فوق العاده باعث می شود تا شما بتوانید در هرلحظه که اراده کنید، از طریق موبایل خود، داخل یا محوطه خودروی خود را ببینید و از شرایط محیطی خودروی خود اطلاع داشته باشید!

دید 360 درجه ای دوربین های خودرو، به آن ها این امکان را می دهد تا به صورت کامل محیط را رصد کنند. زمانی که به صورت آنلاین خودروی خود را نگاه می کنید؛ می توانید تصاویر و اجزای اطراف خودرو را نیز ببینید؛ در این هنگام اگر مورد مشکوکی را در تصویر باشد، می توانید زودتر متوجه آن شده و این مانع را از اطراف خودروی خود حذف کنید. در این صورت امنیت خودروی شما به دست خودتان و به کمک دوربین خودرو، راحت تر تامین می گردد.

حتما بخوانید:
این مطالعه نشان می دهد که تا سال 2027 هزینه تأیید هویت دیجیتال در سطح جهان از 20 میلیارد دلار فراتر خواهد رفت

نصب دوربین مدار بسته خودرو

نصب دوربین های خودرو بسیار آسان بوده و اغلب نیازی به نصاب برای این کار نیست! هنگام خرید دوربین خودرو سعی کنید از فروشنده یا کارشناس، محل مناسب برای نصب دوربین مدار بسته ماشین خود را از او بپرسید. مدل ماشین و جایی که دوربین را در آن نصب می کنید، در کارکرد آن تاثیر بسیار زیادی دارد، بدین معنی که محل نصب دوربین خودرو در ماشین، دید بیشتری نسبت به فضای داخلی و یا خارجی ماشین داشته باشد، کارکرد بهتری داشته و تصاویر را در زوایای بیشتری به شما نشان می دهد.

برای مثال نصب دوربین خودرو در اینه جلوی ماشین می تواند کل اتاقک خودرو ی شما را زیر نظر داشته باشد، اما نصب دوربین در صندلی عقب تنها می تواند وقایع پشت ماشین را برای شما ضبط کند، پس اینه جلو زاویه دید بهتری را برای شما ایجاد می کند.

خواندن مطالب حوزه تکنولوژی برای همگان بسیار جذاب است و رشد تکنولوژی به طرز اعجاب انگیزی در زندگی اتفاق می افتد و هر بار شکفتی جدید را در این حوزه شاهد هستیم. لذا اگر شما هم به خواندن این مطالب و کسب اطلاعات بیستر در حوزه فناوری های دوربین مدار بسته به ویژه دوربین خودرو علاقمند هستید، به شما پیشنهاد می کنیم حتما به وبسایت دوربین مارکت به نشانی https://www.doorbinmarket.com مراجعه کرده و مقالات تخصصی آن را مطالعه نمایید!