[ad_1]

سامسونگ قول داده است که حداقل چهار سال به روزرسانی امنیتی را به دستگاه های Android Z ، S ، Note ، A ، XCover و Tab خود ارائه دهد ، حتی تلفن های Google Pixel خود را شکست دهد.

مدت هاست که کاربران از اندروید به دلیل عدم پشتیبانی طولانی مدت انتقاد می کنند. امروزه بسیاری از تلفن های هوشمند اندرویدی فقط دو سال به روزرسانی امنیتی دریافت می کنند. حتی دستگاههای شخصی Google Pixel نیز فقط سه دستگاه دارند.

در مقابل ، آیفون های اپل پشتیبانی نرم افزاری بسیار طولانی تری دارند. iOS 14 ، جدیدترین سیستم عامل موبایل اپل ، با تمام آیفون های سازگار با آیفون 6s که در سال 2015 منتشر شده سازگار است.

کاربران اندروید ، به ویژه کسانی که تلفن ممتاز خریداری کرده اند ، از چرخه کوتاه پشتیبانی برای محافظت از تلفن های خود ناراضی هستند. پس از پایان دوره پشتیبانی ، تلفن هوشمند گران قیمت آنها در معرض آسیب پذیری های آینده قرار خواهد گرفت و آنها را مجبور به ارتقا می کند.

این عامل علاوه بر روندی که مردم مدت بیشتری روی تلفن های خود نگه می دارند ، باعث شده تا سامسونگ دوره پشتیبانی از دستگاه های خود را افزایش دهد. این شرکت گفت وعده جدید بیش از 130 مدل را شامل می شود و با بیش از 200 شرکت مخابراتی و چیپ ست همکاری می کند تا به موقع اصلاحات امنیتی را ارائه دهد.

در حالی که سامسونگ اولین سازنده گوشی های هوشمند اندرویدی است که پشتیبانی گسترده خود را اعلام کرده است ، اما احتمالاً موارد بیشتری وجود دارد. اواخر سال گذشته ، گوگل چارچوب جدیدی را برای به روزرسانی های امنیتی پیشرفته برای دستگاه های Android با استفاده از Qualcomm Snapdragon 888 اعلام کرد.

[ad_2]

منبع: night-sky.ir