داعش 6 نفر را در موزامبیک کشتمقامات موزامبیک روز پنجشنبه اعلام کردند که نیروهای تروریستی داعش دست کم 6 نفر را سر بریده اند. شاخه افریقای استوایی داعش اما مسئولیت قتل 4 مسیحی از جمله یک راهبه ایتالیایی را در موزامبیک بر عهده گرفت.

به گزارش الشرق الاوسط، این سازمان تروریستی که از سال 2017 در منطقه گرمسیری آفریقا فعالیت می کند، اعلام کرد که تروریست های این سازمان یک کلیسا، ساختمان ها و اموال دیگر را در منطقه پر گاز نامپولا در شمال موزامبیک به آتش کشیدند. ..، اما مقامات این کشور با وجود سرمایه گذاری های کلان شرکت فرانسوی توتال، به دلیل وخامت اوضاع امنیتی، بهره برداری از آن را با مشکل مواجه می کنند.

به گفته منابع محلی، تروریست‌های داعش در نزدیکی روستای مومو در منطقه کابو دلگادو به یک کامیون کمین کردند که در نتیجه آن راننده کامیون و 3 سرنشین آن کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند، در حالی که همین گزارش‌ها تایید می‌کند که یک راهبه ایتالیایی در جریان این حمله به ضرب گلوله کشته شده است. در شمال شرقی موزامبیک

در اخبار رسمی که روز چهارشنبه منتشر شد، دولت این کشور اعلام کرد که «جنگجویان داعش دست کم 6 نفر را سر بریده و یک راهبه ایتالیایی را کشته اند».

فیلیپ نیوسی، رئیس جمهور موزامبیک در تفرجگاهی در شمال ماپوتو، پایتخت این کشور گفت: «عناصر داعش در مقابل سربازان ائتلاف نظامی از موزامبیک، رواندا و جامعه توسعه آفریقای جنوبی (SADC) که «برای مقابله با خشونت فرستاده شده بودند، گریختند. آنها قتل های موجی انجام دادند».

جامعه توسعه آفریقای جنوبی، که شامل 14 کشور است، در سال 1980 در زیمبابوه اعلام موجودیت کرد.

حتما بخوانید:
باربری اثاث کشی بلوار تعاون

این سازمان تروریستی حملاتی را در استان کابو دلگادو در شمال موزامبیک انجام داده است که هزاران نفر از ساکنان محلی را کشته اند، در حالی که این حملات میلیاردها دلار پروژه های گاز طبیعی را مختل کرده است.

رئیس جمهور موزامبیک گفت: در 6 سپتامبر در نتیجه اقدامات تروریستی در منطقه ایراتی و میمبا استان نامپولا، 6 شهروند سر بریده شدند، 3 نفر ربوده شدند، 6 تروریست دستگیر شدند و ده ها خانه به آتش کشیده شد. “

دیدگاهتان را بنویسید