داستان استیسی: چرخش از نفت و گاز به بخش فناوری


زندگی همان چیزی است که شما آن را می سازید، و هیچ کس بهتر از استیسی مک لنان-والدال، دانشمند داده که در حال حاضر در دفتر PwC در کلگری در بخش تجزیه و تحلیل پیشرفته این شرکت کار می کند، آن را نمی داند.

نقطه ضعف حرفه ای او سه سال پیش اتفاق افتاد، در زمانی که بخش نفت و گاز با ضربه مضاعف مواجه شد – شروع کووید-19 و افت قیمت نفت. مک لنان والدال که در یک شرکت اکتشاف و تولید (E&P) به عنوان مهندس شیمی کار می کرد، نه در حین کار، بلکه در زمانی که همراه فرزند دومش در مرخصی زایمان بود، اخطار اخراج دریافت کرد.

بعد از اینکه فهمید زمان آن رسیده است که به دنبال حرفه دیگری در صنعت دیگری بگردید، نقطه اوج زمانی بود که او برای یک بوت کمپ سه ماهه با شرکت آموزشی فناوری Lighthouse Labs ثبت نام کرد.

مک‌لنان والدال گفت، این تصمیم آسانی بود. او گفت: «یکی از نقش‌هایی که برعهده داشتم، مهندس مخزن بود که در آنجا با مدل‌های شبیه‌سازی و شبکه‌های عصبی آشنا شدم. “من همیشه می گویم “من آن حشره را گرفتم” و همیشه می خواستم آن را بیشتر کشف کنم. واقعاً، این فقط یک فرصت عالی برای افزایش اشتیاق بعد از ترک شغل قبلی ام بود.»

همه اینها زمانی اتفاق افتاد که دخترش فقط 18 ماه داشت و پسرش به تازگی سه و نیم ساله شده بود، بنابراین، به گفته او، “زمان آسانی در زندگی ما نبود.” با این حال، فکر این بود: “من قبلاً کارهای سختی انجام داده ام و می توانم این کار را نیز انجام دهم. بوت کمپ موقت است – سه ماه. اسمش را گذاشتم سه ماهه چهارم فرزند سومم.

حتما بخوانید:
Opensignal مشکل "بدون سیگنال" و فرصت اتصال ماهواره ای تلفن هوشمند را ارزیابی می کند

نکته مهم در مورد آن این است که سریع است، غوطه ور است، وارد شوید، خارج شوید.

مک‌لنان والدال همچنین ترجیح داد از ارسال رزومه صرف نظر کند و به جای آن شبکه‌ای از مخاطبین ایجاد کند: «تقریباً بلافاصله شروع به شبکه‌سازی کردم و به مردم گفتم که «قرار بود در مارس 2021 فارغ‌التحصیل شوم و به دنبال شغل باشم. من بسیار فعال بودم.»

نتیجه داد. اولین کار او با شرکت خدمات IT حرفه ای آواناد بود و از آنجا به پست فعلی خود در PwC رفت.

او که مدافع زنان در فناوری است، این توصیه را برای هر زنی که به فکر تغییر شغل به فناوری است، دارد: «مطمئناً سخت است، اما نه آنقدر که فکر می‌کنید سخت است – با این ترس خود را عقب نکشید. من همیشه به مادران می گویم: “شما قبلاً کارهای سخت تری انجام داده اید. اگر فرزندی را بزرگ کرده اید، کاری بسیار سخت تر از چرخش انجام داده اید.

«در آنجا فرصت های زیادی وجود دارد که زنان در آن کمتر حضور دارند. و من از ترس از چیزی که مانع آنها شود متنفرم، زیرا آنها می توانند کارهای سخت انجام دهند. من از این که مردم را قادر می‌سازم بهترین کارشان را انجام دهند، رضایت می‌گیرم. و مطمئناً مادران، زنان، من می‌خواهم شاهد موفقیت آنها در فناوری باشم.»

او بوت کمپ را “راهی فراگیر برای یادگیری یک زبان جدید” توصیف کرد. اگر می خواهید زبان فرانسه یاد بگیرید، هیچ راهی بهتر از زندگی در پاریس وجود ندارد. با غوطه ور شدن در نوشتن کد و کار با الگوریتم ها، با یک مجموعه مهارت پایه قوی ترک می کنید.

حتما بخوانید:
خرید شیربرقی آب، قیمت شیر برقی آب، لیست انواع شیر برقی

جرمی شاکی، مدیر عامل لابراتوار لایت‌هاوس، او را به‌عنوان «نشان‌دهنده نسلی از مردم توصیف کرد که کاملاً سوءتفاهم شده‌اند و بدفهم شده‌اند، به این معنا که میل و گشودگی برای تغییر وجود دارد.

«آنچه در استیسی و بسیاری دیگر می‌بینید، افراد فوق‌العاده سخت‌گیر و انعطاف‌پذیری هستند که سهم زیادی در صنعت و نیروی کار ما دارند.»

شاکی گفت، افراد زیادی وجود دارند که «تغییرات عظیمی را در زمان‌های اغلب بسیار سخت زندگی‌شان ایجاد کرده‌اند و اکنون سازنده و مثبت هستند» در صنعتی که نیاز به مهارت‌هایی دارد که می‌توانند ارائه کنند.

“من می‌توانم بگویم بخشی از سفر او که بسیار تاثیرگذار است این است که وقتی با چیزهایی سر و کار دارید که او با آن‌ها سروکار داشت، بسیاری از مردم فقط تلاش می‌کنند همان کاری را انجام دهند که می‌دانند، زیرا نمی‌توانند از عهده هیچ‌کدام برآیند. تغییر بیشتر.»


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید