داده های سرقت شده BRP در تاریک وب لو رفت


گمان می رود که باند باج افزار RansomEXX پشت حمله سایبری که اخیراً BRP از آن متحمل شده است، باشد. صفحه فیس بوک Hackfest روز گذشته گزارش داد که این باند نزدیک به 30 گیگابایت داده را بارگذاری کرده است که شامل گذرنامه ها، قراردادها، پروژه ها و داده های شریک است.

به نوبه خود، BRP در یک بیانیه مطبوعاتی که اواخر عصر سه شنبه منتشر شد، اشاره کرد که “اطلاعاتی درباره برخی از کارمندان و تامین کنندگان آن که یک شخص ثالث غیرمجاز دست آنها را گرفته است، در وب زیرزمینی به بیرون درز کرده است”.

این شرکت همچنین گفت که تحقیقات هنوز ادامه دارد و شواهد جمع‌آوری‌شده تا به امروز به آن اجازه می‌دهد تا در نظر بگیرد که تأثیر این حادثه از نقطه نظر محرمانه بودن داده‌ها محدود است، همانطور که قبلاً در بیانیه مطبوعاتی خود در 15 اوت اعلام کرده بود. .

BRP همچنین تأیید کرد که با چند کارمندی که ممکن است تحت تأثیر این حادثه قرار گرفته باشند تماس گرفته است و افزود که منابع مناسب از جمله خدمات نظارت بر اعتبار در اختیار آنها قرار گرفته است. این شرکت همچنین معتقد است که اطلاعات به خطر افتاده در مورد برخی از تامین کنندگان خود از نظر کمیت و حساسیت محدود است و در حال تماس با آنها است.

علاوه بر این، اگرچه هیچ مدرکی مبنی بر اینکه اطلاعات شخصی مشتریانش تحت تأثیر این حمله قرار گرفته است، ندارد، در صورتی که نتایج تحقیقات خلاف آن را ثابت کند، مستقیماً با افراد یا شرکت‌های آسیب‌دیده تماس خواهد گرفت.

حتما بخوانید:
TENT، CAMSC و TD Bank برای راه اندازی برنامه صدور گواهینامه برای کارآفرینان پناهنده همکاری می کنند.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید