خانه هوشمند،ساختمان هوشمند،سیستم هوشمند ساختمان،هوشمندسازی،ارگ،bms،pms-صفحه1

انعطاف پذیری باﻻی سیستم خانه هوشمند ، به کاربران این امکان را می دهد تا در جایگاه یک طرح به خلق سناریو های مورد نظر پرداخته و رویداد های مورد انتظار از سیستم هوشمند را برنامه ریزی کنند. یک مثال آشنا برای همه آیفون تصویری است که تا چندی پیش یک کالای تجملی و اضافه در خانه محسوب میشد ولی اکنون تصور یک خانه نوساز بدون آن غیر ممکن است. 4. 4- تایمر دو زمانه به برد اضافه شده که میتوانید از طریق دکمه F2 فعال سازی و تنظیم کنید. اکنون به معرفی تک تک تجهیزات هوشمند سازی ساختمان ضروری می پردازیم. قصد ما از نوشتن این مقاله معرفی ایده هایی برای هوشمند سازی منزل است. اگر ساختمان نوساز دارید و الان که ساخت ساختمان تمام شده به فکر هوشمند سازی ساختمان افتاده اید، کار کمی سخت تر و پر هزینه تر خواهد بود. اما زمانی که این کار را شروع کنید متوجه میشوید که چندان هم سخت هوشمند سازی خانه در ایران نیست. یک تجربه : چند وقت پیش یکی از دوستان کلی پیام میفرستاد که مدار من بالا نمیاد و سورس شما مشکل داره و بعد از برسی کمی پیش رفتیم و مدارش ریست میشد که بعد ارسال برد برای ما متوجه نکات ریزی شدیم که متوجه شدیم شخص کلا دقت نکرده: فیوزبیت JTAG را غیر فعال نکرده بود ، فرکانس کاری میکروکنترلر را دست تنظیم نکرده بود روی 8 مگاهرتز ، سلف خیلی کوچکی گرفته بود که یک آمپر یا پایین تر بود ، چون PCB را خودش با اتو و یا روش دیگری چاپ کرده بود پایه ریست میکروکنترلر که نزدیک پایه های کی پد بود دوتا پایه خیلی ریز باهم ارتباط داشتن و این کار باعث میشد مدار ریست بشه.

وقتی سلف میخرید دقت کنید حتما 2 یا سه امپر باشه بعضی مغازه ها بخصوص در شهرستان ها الکی میگویند سه آمپر است.از اندازه سلف میشه تقریبا متوجه شد. شاید این کار برای تازه کارها در صنعت ساختمان، کمی گران و یا شاید غیر قابل دسترس باشد. در این پروژه به طور مفصل درمورد هوشمند سازی و خانه هوشمند بحث شده است.اکثر شما با گوشی های معمولی مانند نوکیا و سونی اریکسون آشنایی دارید که تا چند سال قبل به وفور دست همه بود آشناییت دارید که امروزه آن گوشی ها جای خود را به گوشی های هوشمند آندروید عوض نموده است.در مورد خانه های آینده دقیقا قضیه به همین منوال است که خانه های معمولی تا چند سال جای خود را به خانه های هوشمند خواهد داد.لذا بررسی هوشمند سازی و خانه هوشمند می تواند به ما کمک کند که زودتر این کار انجام شود. آیا تا به حال لامپ های هوشمند که رنگ آنها به آرامی از طلایی به آبی تغییر پیدا میکنند را دیده اید؟ برخی از آن ها را می توان از طریق موبایل و برخی را از طریق فناوری تشخیص چهره ، اثر انگشت، کارت و رمز عبور باز و بسته کرد . همانطور که می دانید فتوسل یا LDR مقاومتش نسبت به نور محیط تغییر می کند و در نتیجه با اندازه گیری مقاومت آن می توان به مقدار نور محیط پی برد .

حتما بخوانید:
یک دوره کوتاه به داروهای گیاهی

از یک عدد فتوسل برای اندازه گیری نور محیط استفاده شده است . و طراحان با استفاده از ماژول در این سیستم توانسته اند در حدود 99.98% از نقاط ضعف پروتکل X-10 را مرتفع نمایند. چراغهای هوشمند جایگزین لامپهای قدیمی میشوند و با نصب سیستم روشنایی هوشمند میتوانید با تلفن هوشمند خود آن را کنترل و مدیریت کنید. برای خرید کالا می توانید لینک آن را از سایت خارجی مورد نظر کپی کنید و در صفحه ثبت سفارش وب سایت لک لک قرار دهید. در ساختمان های هوشمند با استفاده از سیستم خودکار کنترل روشنایی ساختمان، کنترل سیستم سرمایش و ﮔرمایش، کنترل دوربین های مدار بسته، کنترل درها، کنترل وضعیت های اضطراری همچون آتش سوزی، زلزله و بسیاری کنترل های هوشمند دیگر، مصرف انرژی به نحو چشمگیری کاهش می یابد .ساختمان هوشمند، ساختمانی است که مجهز به یک زیرساختار ارتباطی قوی بود که می تواند به صورت مستمر نسبت به وضعیت های متغیر محیط عکس العمل نشان داده و خود را با آنها وفق دهد و همچنین به ساکنین ساختمان این اجازه را می دهد که از منابع موجود به صورت موثرتری استفاده کرده و امنیت و آسایش آنها را افزایش دهد. و اینجا زمانی است که میتوان گفت با هوشمند سازی ساختمان میتوان همه ی کارها را ساده تر کرد: شما میتوانید به راحتی به پرستار سگ خود اجازه ی ورود دهید، وقتی سگ شما در خانه آنهاست موقعیت او را چک کنید، حتی زمانی که در تعطیلات هستید لامپ های منزل را خاموش و یا روشن کنید، مسیر منزل خود را بررسی کنید، دمای منزل را تنظیم کنید – مطمئنا ساده سازی همیشه برای همگان لذت بخش است.

حتما بخوانید:
Google همکاری خود را با Shopify گسترش داده و ویژگی های جدیدی را برای افزایش کشف بازرگان راه اندازی کرده است

مثلا وقتی دما زیاد می شود فن مدار به کار می افتد و وقتی رطوبت کم می شود رله شیر الکترونیکی به روشن می شود. به عنوان مثال می توانید قهوه ساز را در صبح روشن کنید یا زمانی که در رختخواب هستید کتری را روشن نمایید. برای صنعتی سازی این پروژه باید سنسور ها و برنامه برد توسعه پیدا کند که دوستان عزیز با دانلود سورس این برد میتوانند سخت افزار حرفه ای مورد نظر خود را شروع به توسعه دهند. بعد از طی کردن مراحل بالا در این مرحله می توانید یکی از روشهای هوشمند سازی خانه مانند خانه هوشمند بی سیم یا انواع دیگر را بر حسب شرایط ساختمان مورد نظرتان انتخاب کنید. بعضی از افراد میخواهند خانه قدیمی خود را هوشمند کنند. تنها نسبت به تولید و عرضه یک یا چند محصول در حوزه سیستم های هوشمند اقدام می نمایند و سیستم یکپارچه ای برای این منظور در سبد محصولات خود ندارند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد هوشمند سازی خانه با plc لطفا به بازدید از وب سایت ما.