تولیدکننده وسایل نقلیه تفریحی کانادایی BRP، فروشگاه شاهدانه انتاریو که با حملات سایبری برخورد می کند


یکی از بزرگترین تولیدکنندگان وسایل نقلیه تفریحی در کشور هنوز با عواقب بعدی یک حمله سایبری دست و پنجه نرم می کند.

شرکت BRP مستقر در کبک که بیشتر با نام Bombardier Recreational Products شناخته می شود، روز دوشنبه اعلام کرد که توسط “فعالیت های امنیتی سایبری مخرب” هدف قرار گرفته است.

صبح امروز بیلیانا نچوا، مشاور ارشد روابط رسانه ای این شرکت، گفت که تا زمانی که وضعیت حل نشود، با جزئیات بیشتر مصاحبه نمی کند.

او در ایمیلی گفت: «در حال حاضر، ما شبکه داخلی خود از متخصصان فناوری اطلاعات را بسیج کرده‌ایم و خدمات کارشناسان امنیت سایبری را برای کمک به امنیت سیستم‌هایمان و پشتیبانی از تحقیقات داخلی خود حفظ کرده‌ایم».

به روز رسانی: روز پنجشنبه، آگوست 11th BRP گفت پیشرفت هایی در بازیابی برخی از سرورهایش وجود دارد. امیدوار است که در روز دوشنبه، 15 آگوست، عملیات تولید Valcourt خود را از سر بگیرد. با این حال، بقیه عملیات آن به طور موقت به حالت تعلیق باقی می‌ماند که ممکن است برخی از معاملات با مشتریان و تامین‌کنندگان را به تأخیر بیندازد.

BRP ماشین های برفی Ski-Doo و Lynx، کشتی های آبی Sea-Doo و Can-Am را در داخل و خارج از جاده تولید می کند.

هنگامی که این شرکت روز دوشنبه حمله را اعلام کرد، گفت که عملیات به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است، که ممکن است معاملات خاصی را با مشتریان و تامین کنندگان به تاخیر بیاندازد.

BRP دارای تاسیسات تولیدی در کانادا، ایالات متحده، مکزیک، فنلاند، اتریش و استرالیا است که در مجموع بیش از 20000 نفر نیروی کار دارد.

حتما بخوانید:
استارک آزمایشگاه استارک را برای Chrome هنگام راه اندازی AODA انتاریو معرفی می کند

در ماه مارس، این شرکت درآمد سالانه 7.6 میلیارد دلار کانادا برای سال مالی منتهی به 31 ژانویه را با سود 794 میلیون دلار اعلام کرد.

شریک توزیع مورد حمله قرار گرفت. انبار OCS بسته شد

به طور جداگانه، فروشگاه شاهدانه انتاریو (OCS)، شرکت انتاریو کراون که محصولات ماری جوانا را در سراسر استان به فروشگاه ها توزیع می کند و آنها را به صورت آنلاین می فروشد، روز سه شنبه گفت که پس از یک حادثه سایبری در شرکت مادر آمریکایی، هنوز نمی تواند سفارشات جدیدی را انجام دهد یا تحویل دهد. شریک توزیع آن، Domain Logistics. در نتیجه این حادثه OCS مجبور شد انبار خود را ببندد.

Domain Logistics مستقر در Brampton، Ont.، واحدی از Legacy Supply Chain of Indiana است.

OCS در بیانیه ای اعلام کرد: از زمان شروع تحقیقات، ما به طور فوری با Domain کار می کنیم تا اقدامات لازم برای پاکسازی سفارشات عقب افتاده را در سریع ترین زمان و کارآمدتر برنامه ریزی کنیم. به عنوان بخشی از این طرح، OCS ابتدا بر انجام سفارشات برای مشتریان عمده فروشی خود تمرکز خواهد کرد. به محض از سرگیری عملیات، وضوح برنامه تحویل هر فروشگاه اعلام خواهد شد.

OCS به پذیرش دستی موجودی کالا از تولیدکنندگان دارای مجوز ادامه می دهد، که تنها زمانی وارد سیستم می شود که Domain Logistics عملیاتی شود. در صورت لزوم، OCS مستقیماً با تولیدکنندگان دارای مجوز تماس خواهد گرفت، در صورتی که نیاز به انجام تنظیمات در محموله‌های موجودی آتی باشد.

به نوبه خود، Legacy در بیانیه ای اعلام کرد که در تاریخ 5 آگوست فعالیت غیرعادی را در شبکه خود شناسایی کرده و بلافاصله پروتکل حفاظت از شرکت را اجرا کرده است. این شامل آفلاین کردن شبکه فناوری اطلاعات و تعدادی از برنامه ها و جذب کارشناسان خارجی برای بررسی و اصلاح وضعیت بود. «متاسفانه، این بر توانایی ما برای انجام پردازش سفارشات منظم برای تعداد کمی از مشتریان قدیمی تأثیر می‌گذارد و ما بابت هر گونه ناراحتی عذرخواهی می‌کنیم. ما امیدواریم که به زودی سیستم های خود را آنلاین کنیم.”

حتما بخوانید:
ردیاب خودرو چیست و بهترین ردیاب جی پی اس کدام است؟

“در حالی که این شرکت برای پشتیبانی از فعالیت های حمل و نقل با برخی از مشتریان ارتباط سیستم را حفظ می کند، اطلاعاتی که به آنها دسترسی دارد محدود به نام مشتریان نهایی و آدرس فیزیکی حمل و نقل است. این شرکت به اطلاعات مالی شخصی مشتریان نهایی یا اطلاعات کارت اعتباری دسترسی ندارد. با این حال، اگر تحقیقات شرکت در مورد این موضوع شواهدی پیدا کند که اطلاعات شخصی یا تجاری حساس ممکن است به طور غیرقانونی مورد دسترسی قرار گرفته باشد، ما فورا به کسانی که تحت تأثیر قرار گرفته اند اطلاع خواهیم داد.»


منبع: night-sky.ir