توصیه روز جهانی زنان در فضای مجازی: فقط «بله» بگویید


مدت زیادی پس از شروع همه گیری، یک مدیر از لی تینان خواسته شد که از سمت خود به عنوان مدیر توسعه استراتژی تجاری Telus به پست جدیدی منتقل شود: رهبری تیم توسعه Telus Online Security، یک نرم افزار به عنوان یک سرویس که به مصرف کنندگان برای محافظت از دستگاه های متصل به اینترنت خود.

او گفت: بله.

این کلمه سه حرفی برای زنانی که خواهان شغل در فناوری اطلاعات هستند – و به ویژه امنیت سایبری – مهم است – تعدادی از زنان در مصاحبه‌هایی برای روز جهانی زنان در سایبر که در 1 سپتامبر برگزار می‌شود، تاکید کردند.

تینان گفت: «جواب هرگز این نیست که «نه»، وقتی آن ضربه‌ها را روی شانه می‌زنید. او و سایر زنان گفتند فرصت ها را رد نکنید.

شریل مک گراث، مدیر کل کشور و نایب رئیس منطقه Optiv Canada، یک شرکت بزرگ امنیت سایبری، گفت: “فقط دست خود را بالا ببرید.” «نقش را بخواهید. زمانی که آنها را به دست آوردید سخت کار کنید. خجالت نکش.»

او درباره غلبه بر تسلط مردانه بر این حرفه گفت: «ما به آنجا خواهیم رسید. «الان خیلی بهتر از زمانی است که این کار را شروع کردم. و بسیاری از مردان از زنان حمایت می کنند تا به سمت مشاغل سایبری بروند. این یک تغییر مثبت است.»

روز زنان در سایبری که در تعدادی از کشورها و استان های کانادا به رسمیت شناخته شده است، از کار زنان در این زمینه تجلیل می کند، زنان جوان را تشویق می کند تا مشاغل امنیت سایبری را در نظر بگیرند و سازمان ها را به یافتن راه هایی برای افزایش تعداد زنان در تیم های سایبری خود تشویق می کند. .

در کانادا نیز در 20 سپتامبر با یک سمپوزیوم یک روزه با موضوع “آموزش، ایمنی و امنیت زنان و دختران” برگزار خواهد شد.

امروز همچنین روزی برای آگاهی از چالش هایی است که زنان در این حرفه مردانه با آن روبرو هستند.

تینان می گوید، در کانادا تخمین زده شده است که زنان تنها 10 درصد از نیروی کار امنیت سایبری را تشکیل می دهند. در مقایسه، ISC2 در سال 2019 تخمین زد که زنان 24 درصد از نیروی کار امنیت سایبری جهان را تشکیل می دهند. سایبر سکیوریتی ونچرز پیش‌بینی می‌کند که زنان تا سال ۲۰۲۵ ۳۰ درصد از نیروی کار امنیت سایبری جهان را تشکیل می‌دهند و این رقم تا سال ۲۰۳۱ به ۳۵ درصد خواهد رسید.

بخشی از مشکل این است که امنیت سایبری – و به طور کلی فناوری اطلاعات – به عنوان یک حرفه نیاز به مهارت‌ها و گواهینامه‌های فنی تلقی می‌شود. نه لزوما، می گویند زنانی که با آنها صحبت کردیم. فرصت های زیادی برای یادگیری در کار وجود دارد.

مطالب مرتبط: نه را به عنوان پاسخ تلقی نکنید

مک گرات مدرک علوم سیاسی و اقتصاد گرفت، اما پس از پیوستن به زیراکس کانادا، فناوری اطلاعات را آموخت و به سمت معاونت فروش و عملیات مشتری، از جمله نظارت بر بازوی تحویل ۱۲۰۰ نفری بخش برون سپاری مرکز داده شرکت، ارتقا یافت.

Tyan می گوید زمانی که او شروع به اجرای Telus Online Security کرد متوجه شد که چقدر اطلاعات کمی در مورد امنیت سایبری دارد. بنابراین او یاد گرفت.

اشلی ماتایا، مدیر ارشد مشارکت‌های سایبری در لابراتوار لایت‌هاوس مستقر در ونکوور، که دوره‌های آموزشی فناوری اطلاعات بسیاری را ارائه می‌دهد، خاطرنشان کرد که تعدادی از دانشگاه‌های کانادا – و لایت‌هاوس – بوت کمپ‌های کوتاه امنیت سایبری را ارائه می‌کنند که زنان با سابقه فنی کم یا بدون پیشینه فنی می‌توانند برای سطوح پایه شرکت کنند. مهارت ها. او افزود، سازمان‌ها همچنین باید کارکنان را تشویق کنند که این دوره‌ها را بگذرانند تا بتوانند استعدادهای امنیت سایبری را در داخل استخدام کنند.

با این حال، ممکن است موانعی وجود داشته باشد.

سونالی شاه، استراتژیست ارشد امنیتی در اینویکتی سکیوریتی مستقر در تگزاس، در ایمیلی گفت: «زمانی که امنیت سایبری را شروع کردم، فکر می‌کردم با سخت‌کوشی، یک بازیکن خوب تیمی و کسب نتایج عالی، احترام و شناخت کسب کنم. “متاسفانه، این بسیار دور از واقعیت بود. من در مؤسساتی کار می کردم که کارفرمایان مرد و اعضای هیئت مدیره با من متفاوت از همتایان مردم رفتار می کردند، گاهی آگاهانه، و گاهی نه، اما هرگز به نفع من نبودند. من اغلب تنها زن حاضر در اتاق بودم، چه در بانک سرمایه گذاری یا یک شرکت فناوری کار می کردم.

حتما بخوانید:
اینتراک به 13 موسسه مالی کانادایی ملحق می شود تا انتقال الکترونیکی Interac for Business را پیاده سازی کند

مهم‌ترین چالش زنان در این فضا این است که اغلب زنان دیگر را در نقش‌های فنی و با قدرت بالا در سازمان‌ها نمی‌بینند. مطمئناً، شما می توانید برای یک موقعیت ابتدایی درخواست دهید و راه خود را ادامه دهید، اما چالش واقعی اغلب ورود به سازمان در سطح مدیریت یا مدیر است.”

این او را متوقف نکرده است. شاه در طول 25 سال سابقه کار، مدیر اجرایی فناوری، سرمایه گذار و مشاور در شرکت های امنیتی متعددی بوده است. او به راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها، ورود شرکت‌های با رشد بالا به بازارها و مناطق جدید، و ایجاد و رهبری تیم‌های محصول و بازاریابی با عملکرد بالا کمک کرده است.

مسلماً سه مسیر برای جذب بیشتر زنان به امنیت سایبری وجود دارد: کارهایی که سیستم آموزشی می تواند انجام دهد، کارهایی که زنان می توانند در حرفه خود انجام دهند و کارهایی که مدیران می توانند انجام دهند.

به گفته بسیاری از کارشناسان، هیئت‌های مدرسه باید فناوری اطلاعات را زودتر وارد برنامه‌های درسی مدارس راهنمایی یا حتی ابتدایی کنند. مک گرات خاطرنشان می کند که بسیاری از مربیان در مورد برنامه های STEM صحبت می کنند – فناوری علمی، مهندسی و ریاضی. او دوست دارد در مورد STEAM صحبت کند – اضافه کردن A برای هنر. چرا؟ از آنجا که، او استدلال می کند، بسیاری از دختران از دوره های مرتبط با STEM دوری می کنند و فکر می کنند که برای آنها بسیار فنی است. او گفت که یک پیشینه گسترده می تواند یک مزیت برای ورود به فناوری اطلاعات باشد – استدلالی که توسط بسیاری از زنانی که با آنها مصاحبه کردیم مطرح شد.

مک گراث گفت که «کاملاً خوشحال است» که انتاریو در حال اضافه کردن برنامه نویسی کامپیوتری در اوایل کلاس 1 است.

زنانی که با آنها صحبت کردیم تأکید کردند: تعدادی از مشاغل مرتبط با امنیت سایبری وجود دارد که شامل فناوری نمی شود. اینها شامل نوشتن راهنماها، پیشنهادها و مطالب بازاریابی، معرفی مشتریان در مورد راه هایی است که محصولات یک شرکت می توانند محصولات سازمان را حل کنند، کارهای قانونی و موارد دیگر.

زنانی که به شغلی در امنیت سایبری فکر می کنند – چه به این دلیل که در دانشگاه هستند یا در IT یا می خواهند از شغل فعلی به امنیت سایبری تغییر مکان دهند – باید چندین کار را انجام دهند:

به یک انجمن بپیوندید که نماینده زنان در امنیت سایبری است. هیچ کمبودی از آنها وجود ندارد فهرست کوتاهی شامل انجمن زنان کانادا در امنیت سایبری، زنان در امنیت سایبری (WiCyS) و اتحاد امنیت زنان (WOMSA) می شود. گروه هایی مانند ISC2 دارای برنامه های زنان و برنامه بورسیه زنان هستند.

در اینجا لیست طولانی تری وجود دارد که شامل گروه های توییتر و لینکدین می شود.

شانس گرفتن. مک گراث به زنان می گوید: «این دنیایی سریع و خشمگین است که زنان می توانند در آن برتری پیدا کنند. “آنها فقط باید از فرصت ها استفاده کنند – و آنها را بخواهند. و مایل به یادگیری باشید. کار سختی هست. این نقش سریع‌تر از هر نقش دیگری در فناوری اطلاعات تغییر می‌کند، زیرا باید تلاش کنیم یک قدم جلوتر از بازیگران دولت ملت و افراد بد باقی بمانیم.»

صحبت کن. تینان گفت: “یکی از بزرگترین چیزها اعتماد به صدای خود و صحبت کردن است.” “بنابراین اغلب فکر می کنید که دیگران بیشتر از شما می دانند. اما این درست نیست. من در حرفه ام یاد گرفته ام که حرفم را بزنم و صدا داشته باشم.»

کنترل را به دست گرفتن. او افزود: “شما باید صاحب حرفه خود باشید.” “اگر منتظر کسی هستید که این کار را برای شما انجام دهد، با هم تگ کنید [with them]، ممکن است خوش شانس باشید اما شما همچنین باید در شبکه خود سرمایه گذاری کنید، در مناطقی که برایتان جالب است سرمایه گذاری کنید و اطلاعات بیشتری کسب کنید. اگر منتظر اتفاقی هستید، ممکن است این اتفاق نیفتد. هیچکس نمی تواند شغل شما را به جز شما کنترل کند.»

در مورد سازمان‌ها، زنانی که با آنها صحبت کردیم گفتند که رهبران باید برنامه‌های متنوعی را برای همه بخش‌ها، از جمله تیم‌های فناوری اطلاعات و امنیت ایجاد کنند و پشت سر بگذارند.

حتما بخوانید:
شناخت جدید برای زنان در FinTech & Blockchain

شاه گفت که یکی از راه ها ایجاد برنامه های قهرمان امنیتی برای جذب استعدادها از مناطق دیگر سازمان است. او می‌نویسد: «نکته مهم در مورد برنامه‌های قهرمان امنیت این است که چگونه در سال‌های اخیر تکامل یافته‌اند تا کارکنانی که لزوماً متخصص نیستند و به کسانی که علاقه‌مند به امنیت هستند گسترش یافته‌اند. این افراد در هر جایی که در سازمان شما هستند به حمایت از پیام امنیتی کمک می‌کنند و می‌توانند به اطمینان از خرید بیشتر از شرکت بزرگ‌تر، ایجاد بازخورد و کسب بینش از افراد با زمینه‌های مختلف و مناطق متمرکز کمک کنند. به خصوص با کمبود استعداد در امنیت سایبری، این نوع برنامه به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا مهارت‌ها و دیدگاه‌های جدیدی را وارد کنند که می‌تواند در سراسر سازمان نفوذ کند و به آموزش و ایجاد آگاهی و علاقه در عملکرد امنیت سایبری کسب‌وکار کمک کند.»

به عنوان مثال، Telus یک برنامه داخلی به نام “ارتباطات” دارد که بر ایجاد برابری جنسیتی و ایجاد فرصت های شبکه سازی و توسعه شغلی برای زنان و کسانی که به عنوان زن معرفی می شوند تمرکز دارد. Tynan بخشی از تیم جهانی این شرکت است.

یک مطالعه اخیر توسط ISC2 می گوید که آموزش نیروهای جدید یا ارتقاء مهارت کارکنان نباید گران باشد.

چهل و دو درصد از مدیران استخدام امنیت سایبری که اخیراً مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که هزینه آموزش برای استخدام‌های سطح پایه (کسانی که کمتر از یک سال تجربه دارند) کمتر از 1000 دلار آمریکا برای انجام وظایف مستقل است.

نزدیک به یک سوم (30 درصد) از پاسخ دهندگان گفتند که برای انجام تکالیف به طور مستقل به کمتر از 1000 دلار آمریکا هزینه های آموزشی برای تمرین کنندگان سطح پایین (یک تا سه سال تجربه) نیاز است.

ماتایا گفت که رهبران منابع انسانی باید شرح شغل را تغییر دهند تا طیف وسیع تری از متقاضیان را به دست آورند. معمولاً آنها با چیزی نوشته می شوند که او آن را دیدگاه مرد محور می نامد. تا حدی به این دلیل است که مردان حتی اگر تمام الزامات منتشر شده را نداشته باشند، بیشتر برای شغل درخواست می دهند. با این حال، بسیاری از زنان تنها در صورتی درخواست می‌کنند که تمام الزامات منتشر شده یک شغل را برآورده کنند. او گفت: «این به خاطر عدم اعتماد به نفس نیست، بلکه بیشتر به خاطر «نمی‌خواهم وقت کسی را تلف کنم» است.

بنابراین منابع انسانی باید با مدیران کار کند تا فهرستی از الزامات شغلی آنها را کمتر مشخص کند، به ویژه اگر برخی از مهارت ها را بتوان در کار آموزش داد.

ماتایا گفت: «در حال حاضر 3700 شغل خالی برای موقعیت های امنیت سایبری در کانادا وجود دارد. کاری که شرکت ها باید انجام دهند این است که بفهمند این استعداد از کجا می آید. کل جمعیتی از مردم وجود دارند که در مورد نقش‌های فناوری، به‌ویژه در امنیت سایبری، به‌عنوان مجموعه‌ای عالی از استعدادها در نظر گرفته نشده‌اند.

تینان گفت: “فرصت های عظیمی” در امنیت سایبری وجود دارد، “و امیدوارم زنان و دختران در سرتاسر جهان وقت بگذارند تا درباره امنیت سایبری بیشتر بیاموزند و به آن علاقه مند شوند، زیرا فارغ از مهارت های شما، جا دارد. برای کمک به مبارزه با خطرات سایبری که با آن روبرو هستیم، به تنوع فکر و تجربه نیاز داریم. همه خوش امدید.”

Stephanie Benoit-Kurtz، مشاور امنیت اصلی Trace3، یک شرکت مشاوره ایالات متحده با دفاتر در 11 ایالت، که همچنین سرپرست دانشکده امنیت سایبری برای کالج تجارت و فناوری اطلاعات، دانشگاه فونیکس است، گفت: امنیت سایبری «واقعاً یک حرفه شگفت‌انگیز است. .. هرگز دو روز متوالی یک کار یکسان نیست، همیشه چیزهای متفاوتی وجود دارد… هر روز شما درگیر فناوری پیشرفته ای می شوید که می تواند روش کار کسب و کار را متحول کند.

او افزود: “توصیه من به هر زن در فناوری این است که مطمئن شود که روی میز نشسته است.” «در حاشیه ننشینید، روی صندلی کنار دیوار ننشینید. بگذارید نظرات و تجربیات شما شنیده شود.»


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید