تن به تن با سارا کوپر ، مدیرعامل تحلیل و کاربردهای اینترنت اشیا ، AWS


Amazon Web Services در مورد re حرفی برای گفتن دارد: امسال اختراع کنید. اعلامیه های محصولات بسیار زیاد بود ، و همچنین مشارکت هایی که در صحنه اصلی تبلیغ می شدند ، که AWS برای هزاران شرکت کننده از راه دور پخش می کرد. در طول وقفه ، سارا کوپر ، مدیر کل اینترنت اشیا ، تجزیه و تحلیل و کاربردها ، به چندین سال ما پاسخ داد.

عکس پروفایل سارا کوپر
سارا کوپر ، مدیر عامل تحلیل و کاربردهای اینترنت اشیا ، AWS. منبع: LinkedIn

ما با انتخاب مغز او برای کارهایی که AWS با Carrier انجام می دهد شروع کردیم. این دو از همکاری در اکتبر 2020 برای توسعه مشترک پلت فرم دیجیتال جدید Carrier Lynx خبر دادند. پلت فرم Lynx ترکیبی از AWS IoT ، تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشین با خدمات خنک کننده و راه حل های نظارت است. این هدف به منظور گسترش پیشنهادات دیجیتالی فعلی حامل برای حمل و نقل و ذخیره سازی محصولات فاسدشدنی با کنترل دما است.

سوال:: آیا می توانید در مورد چیزی که در طول توسعه این همکاری انتظار نداشته اید یا متعجب شده اید صحبت کنید؟ (شاید چیزی که در ابتدا دانستن آن ضروری به نظر نمی رسید ، اما بعد از آن تعیین کننده بود؟ شگفتی های فنی / چالش ها؟)

SC: در بخشی از همکاری ، من از دیدن اینکه تیم های مهندسی و محصولات AWS و Carrier چگونه سریع شروع به کار به عنوان یک تیم با اهداف مشترک کردند ، من بسیار متعجب شدم. بیشتر این به فرهنگ عمومی نوآوری ، عدم زایمان سریع و به اشتراک گذاری یک مأموریت چشم انداز برای اطمینان از انتقال ایمن و موثر واکسن های موثر و غذای سالم است.

از نظر فناوری ، مانند بسیاری از افرادی که در توزیع واکسن COVID-19 نقش دارند ، ما در تلاش هستیم راه حل هایی ارائه دهیم که پاسخگوی خواسته های بی سابقه و مقیاس چالش فعلی واکسیناسیون پیش روی ما و جهان باشد. در بیشتر دهه ، من به عنوان مشتری یا به عنوان یک خالق فناوری در اینترنت اشیا حضور داشتم. این اولین بار است که می توانم به یاد بیاورم جایی که اتصال / نرم افزار دستگاه / انتقال داده مانعی ندارد. ما قطعاً نیاز به تغییر فناوری اینجا یا آنجا که قبلاً داشتیم داشتیم ، اما این فقط به یک به روزرسانی از راه دور احتیاج داشت ، به معنای واقعی کلمه در عرض چند دقیقه و بدون حضور شخص اصلاح شد. اینترنت اشیا به این طریق کار می کرد و به ما اجازه می داد تا روی سیستم کلی و توسعه برنامه ها تمرکز کنیم ، که در نهایت همان چیزی است که توزیع واکسن را شفاف ، ایمن و ایمن می کند.

====

BlackBerry و AWS توافق نامه ای چند ساله برای توسعه مشترک پلت فرم جدید وسیله نقلیه هوشمند BlackBerry امضا کرده اند و ما از کوپر خواسته ایم تا برخی از مزایای مشارکت فراتر از اشتراک داده های یکپارچه را که امکان توسعه خدمات در چندین مدل خودرو را فراهم می کند ، برجسته کند.

SC: این در واقع بسیار بیشتر از اشتراک داده های یکپارچه است. این اتحاد بین Blackberry QNX و AWS ترکیبی از نرم افزار Blackberry QNX است که در حال حاضر در بیش از 175 میلیون وسیله نقلیه جاسازی شده است ، با نرم افزار AWS که عمدتا بر روی سیستم های جاسازی شده اتومبیل اجرا می شود و با قابلیت تأمین ابر و به روزرسانی ادغام می شود. ما یک روش سازگار ، انعطاف پذیر و ایمن برای تولیدکنندگان (OEM) برای به اشتراک گذاشتن داده ها و توسعه دهندگان برای دسترسی به داده ها – به صورت محلی در وسیله نقلیه و ابر – ایجاد می کنیم که سیستم های حیاتی ایمنی و غیر ایمنی را به ابر پیوند می دهد و قادر می سازد انعطاف پذیری سیستم عامل و قابلیت به روزرسانی به روشی مشابه مدل تلفن همراه. در نتیجه ، OEM ها به کل اکوسیستم توسعه دهندگان دسترسی خواهند داشت تا با تجزیه و تحلیل داده ها به روش های جدید و ایجاد قابلیت های جدید ، تجربه جدید رانندگان و دارندگان را نو آورند.

حتما بخوانید:
طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی [دکوراسیون داخلی ایرانی] - بساز و بچین

امروزه ، در بخش خودرو ، ما شاهد وسایل نقلیه هستیم که در حال حاضر مقدار بیشتری از داده های سنسور را ایجاد می کنند که توسط OEM ها به مقدار کامل خود استفاده نمی شود ، که آنها می توانند برای باز کردن تجربیات جدید برای رانندگان خود و بنابراین توانایی های اضافی استفاده کنند. برای درآمد. اما به دلایل مختلف به اشتراک گذاشتن این داده ها برای OEM ها و توسعه دهندگان بسیار دشوار است: 1) برخی از این داده ها در مناطق ایمنی خودرو محافظت می شوند و بدون کار در شرایط لازم قابل دسترسی یا اشتراک نیست برای صدور گواهینامه ، 2) هر نصب شده و هر مدل دارای حسگرهای منحصر به فرد است و قالب ها و کدهای داده منحصر به فردی را تولید می کند که توسعه دهندگان را ملزم به ارائه راه حل های خاص برای هر مدل خودرو می کند و 3) دسترسی محلی به این داده ها باید در طی مرحله طراحی وسیله نقلیه ، که تغییر مجوزهای آنها و اعطای دسترسی جدید را هنگام کشف موارد جدید دشوار می کند.

در نتیجه ، وقتی امروز ماشین جدیدی را از زمین رانندگی می کنید ، اساساً یک بدهی فنی رانندگی می کنید – ماشین شما هرگز بهتر از زمانی که ساخته شده است نخواهد بود. Blackberry IVY ایجاد شد تا به دارندگان امکان ایجاد ویژگی ها و توسعه دهندگان برای ایجاد قابلیت های جدید را بدهد. با دسترسی توسعه دهندگان به هزاران حسگر جمع آوری داده از سیستم های اتومبیل شما ، در کابین ، خارج از محیط و شهر شما ، می توانند فرصت های جدیدی را برای ماشین شما ایجاد کنند. حسگرها می توانند حواس پرتی و فاصله نوجوانان را محدود کنند ، برنامه های جدید می توانند ناوگان را برای صرفه جویی در مصرف سوخت یا کاهش خستگی راننده بهینه کنند. تولیدکنندگان می توانند قبل از روشن شدن چراغ موتور کنترل ، موارد را علامت گذاری و رفع کنند.

====

همچنین:

====

سوال:: در سال 2018 ، جان چن به ما گفت که دنیای تجارت به دستگاه های اینترنت اشیا secure ایمن در سال 2019 “نیازمند خواهد بود” ، زیرا شرکت های بیشتری برای تلاش برای رشد به داده های مختلف سنسورها و دستگاه ها مراجعه می کنند. فکر می کنید سال گذشته این عجله را از دنیای تجارت دیدید؟ در این سال در طی همه گیری چطور؟

SC: امنیت همیشه اولویت اصلی ما در AWS بوده و خواهد بود – ما به گونه ای طراحی شده ایم که انعطاف پذیرترین و ایمن ترین محیط ابری موجود با تأمین نیازهای امنیتی ارتش ، بانک های جهانی و سایر سازمان های بسیار حساس امروز هستیم. ما از همان سخت افزار و نرم افزار ایمن برای ساخت و بهره برداری از هر یک از مناطق خود استفاده می کنیم ، بنابراین همه مشتریان ما از یک ابر تجاری واحد بهره مند می شوند که خدمات ارائه شده و زنجیره تامین مربوط آن تأیید شده و به عنوان امنیت کافی برای مشاغل بسیار محرمانه پذیرفته می شود. بارها این سرویس با مجموعه ای عمیق از ابزارهای امنیتی ابری ، با بیش از 230 سرویس امنیتی ، انطباق و مدیریت و ویژگی های اصلی پشتیبانی می شود.

با این حال ، ما یک مدل مسئولیت مشترک با مشتریان خود داریم. همانطور که ما از سیستم عامل میزبان و لایه مجازی سازی تا امنیت فیزیکی امکاناتی که سرویس ها در آن فعالیت می کنند ، اجزا را مدیریت و کنترل می کنیم ، مشتریان ما مسئولیت محتوای آنها را بر عهده دارند. مشتریان مالکیت و کنترل داده های خود را حفظ می کنند و مسئولیت ساخت برنامه های ایمن را دارند. این امر در مورد اینترنت اشیا نیز صدق می کند. به همین دلیل ، برای کسب و کارها مهم است که راه حل های اینترنت اشیا خود را برای امنیت ایجاد کنند. یکی از سرویس هایی که ارائه می دهیم AWS IoT Device Defender است که به طور مداوم تنظیمات اینترنت اشیا را بررسی می کند تا اطمینان حاصل کند که از بهترین اقدامات امنیتی دور نمی شوند.

امروزه با ترکیب AWS ، AWS IoT و AWS Greengrass ، توسعه دهندگان شیشه ای دارند که به آنها اجازه می دهد تصمیم بگیرند چه پردازش و تجزیه و تحلیلی را می خواهند در ابر انجام دهند و چه کاری را می خواهند روی خود دستگاه انجام دهند ، تاخیر سفر دو طرفه به ابر را برطرف می کند. و آنها رابط برنامه نویسی یکسانی دارند ، که جمع آوری داده ها از این دستگاههای لبه ای ، انجام تجزیه و تحلیل در مقیاس بزرگ ، انتخاب الگوریتم های پیش بینی ML را که می توان بر روی دستگاه ها برای پیش بینی لبه اجرا کرد ، بسیار آسان تر می کند. این کاملاً ممکن را تغییر می دهد.

AWS همچنین FreeRTOS را ارائه می دهد ، یک سیستم عامل منبع باز در زمان واقعی برای میکروکنترلرها که برنامه نویسی ، استقرار ، محافظت ، اتصال و مدیریت دستگاه های لبه کم مصرف را آسان می کند. AWS IoT Greengrass و FreeRTOS به طور خودکار با AWS IoT Device Defender ادغام می شوند تا عملکرد امنیتی دستگاه های ارزیابی را فراهم کنند.

در حالی که نمی توانم در مورد افزایش تقاضا برای دستگاه های اینترنت اشیا secure ایمن صحبت کنم ، 90-95٪ خدمات ، ویژگی ها و برنامه هایی که ما اجرا می کنیم ناشی از آن چیزی است که مشتریان ما به ما می گویند یا می خواهند یا نیاز دارند. در اوایل سال جاری ، ما در دسترس بودن AWS IoT Sitewise ، یک سرویس مدیریت شده که جمع آوری ، سازماندهی و نظارت بر داده های تجهیزات صنعتی در مقیاس بزرگ را برای مشتریان صنعت آسان تر می کند ، اعلام کردیم.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید