تقریباً نیمی از متخصصان در تورنتو احساس می کنند از کار جدا شده اند: نظرسنجی


بر اساس یافته های آژانس استخدام مستقر در بریتانیا، رابرت والترز، متخصصان مستقر در تورنتو با یک “بحران عدم مشارکت” مواجه هستند.

سه هزار متخصص شاغل (برگرفته از پایگاه داده نامزدهای رابرت والترز) که در تورنتو زندگی می کنند/کار می کنند در اوایل اکتبر مورد بررسی قرار گرفتند. چهل و پنج درصد احساس می کنند که از کار جدا شده اند و محل کار را «ناشناخته» می دانند.

«آنچه در اینجا آشکار است این است که تاکتیک‌های سنتی که برای ایجاد یک فرهنگ محیط کار زنده، فراگیر و اجتماعی استفاده می‌شود، به سادگی آن را قطع نمی‌کند. دنیای کار ترکیبی و متعاقب آن کاهش حضور و غیاب در دفتر، تأثیر مخربی بر مشارکت کارکنان دارد و شرکت‌ها باید سریع عمل کنند تا کارمندان را درگیر نگه دارند و بهترین متخصصان را جذب کنند.» مارتین فاکس، مدیر عامل رابرت والترز کانادا گفت.

در این گزارش آمده است که جابجایی زیاد کارکنان (51 درصد)، حضور کم در دفتر (49 درصد) و کاهش روابط اجتماعی تیمی (45 درصد)، عوامل اصلی این قطع ارتباط هستند.

این گزارش خاطرنشان کرد که چشم‌انداز اقتصادی ناامیدکننده بر کارمندان (39 درصد) نیز تأثیر می‌گذارد، زیرا آنها ترجیح می‌دهند کمتر از خود سرمایه‌گذاری کنند و صرفاً «سرشان را پایین بیاورند» و «کار را انجام دهند».

از آنجایی که کارگران ناراضی هستند، محل کار و اقتصاد نیز به نوبه خود تحت تأثیر قرار می گیرند. تحقیقات گالوپ نشان می‌دهد که کارمندان غیرمتعهد سالانه بیش از 350 میلیارد دلار کانادا برای اقتصاد تجاری آمریکای شمالی هزینه از دست دادن بهره‌وری وارد می‌کنند.

حتما بخوانید:
درب و پنجره دوجداره آلومینیوم و حفاظ پنجره

گزارش Ceridian نشان داد، علاوه بر این، شرکت ها باید بیش از 5 میلیارد دلار کانادا به عنوان هزینه های استخدام سالانه برای جایگزینی کارگران غیرفعال که شغل خود را ترک کرده اند، بپردازند.

فاکس گفت: با افزایش تورم و هزینه های زندگی، ارائه دستمزدهای بالا به عنوان یک تاکتیک حفظ یک راه حل کوتاه مدت است. او توضیح داد که باید توجه بیشتری به رفاه و مشارکت کارکنان داده شود.

«توسعه فرهنگی که در آن مشارکت یک آیین در محل کار باشد تا یک تیک برای کارفرمایان، هرگز به این اندازه حیاتی نبوده است. مشارکت کارکنان یک محرک کلیدی برای انگیزه، تعهد و بهره‌وری در محیط کار است – از نظر تجاری، کارفرمایان باید قدردانی کنند که واقعاً بر نتیجه کار تأثیر می‌گذارد.» فاکس نتیجه گرفت.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید