بسیاری از شرکت های آمریکای شمالی هیچ پوشش بیمه سایبری ندارند: نظرسنجی


یک مطالعه جدید هشدار می دهد که بسیاری از سازمان های آمریکای شمالی هنوز بیمه سایبری ندارند، و سازمان هایی که پوشش کافی ندارند.

تنها 55 درصد از 450 شرکت کننده در کانادا و ایالات متحده به نظرسنجی پرداخته شده توسط BlackBerry و Corvus Insurance مستقر در بوستون گفتند که در حال حاضر بیمه سایبری دارند. 28 درصد دیگر نیز قصد دارند به زودی پوشش خود را دریافت کنند.

با این حال، بیش از یک سوم (37 درصد) بیمه‌شده‌ها گفتند که سازمان‌هایشان تحت پوشش پرداخت‌های باج‌افزار نیستند. چهل و سه درصد گفتند که شرکت‌هایشان برای هزینه‌های کمکی مانند هزینه‌های دادگاه و زمان از کار افتادگی پوشش داده نمی‌شوند.

حتی کسانی که پوشش دارند ممکن است با سقف بسیار پایین بیمه شوند. بیش از نیمی (56 درصد) از بیمه شدگان فقط تا سقف 600000 دلار آمریکا تحت پوشش هستند. نویسندگان نظرسنجی گفتند که این حتی برای پوشش تقاضای متوسط ​​باج افزار در سال 2021 کافی نیست.

“نه تنها تهدیدهای باج افزار بیش از همیشه وجود دارد، بلکه جنایتکاران ظالم تر هستند. شیشیر سینگ، معاون اجرایی و مدیر ارشد فناوری امنیت سایبری بلک‌بری، گفت: «آنها تهدیدات را تکرار می‌کنند و صبورانه منتظر می‌مانند تا بیشترین آسیب را دریافت کنند.»

«برای سازمان‌های بدون بیمه و بیمه‌شده، این امر به طور بالقوه آنها را در معرض خطر شدید قرار می‌دهد. زیرزمینی سایبری به طور فزاینده‌ای در حال اشتراک‌گذاری آموخته‌ها و مشارکت برای کارآمدتر کردن تهدیدات است. کسب‌وکارها با تکمیل بیمه با رویکرد نرم‌افزاری اول که ریسک کلی آن‌ها را کاهش می‌دهد، وضعیت امنیتی خود را در برابر این تهدیدات تقویت کنند.

حتما بخوانید:
هشتگ روند ، 24 مارس 2021 - مایکروسافت در تلاش است تا Discord را بدست آورد. اپل تاج آرامکو را می دزد. بیمارستان ها داده های قیمت را پنهان می کنند

در این نظرسنجی از 450 مدیری که برای راه حل های فناوری اطلاعات یا امنیت در سازمان خود تصمیم گیری می کنند، سؤال شد.

جالب اینجاست که 60 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که برای انعقاد قرارداد تجاری جدید با هر سازمانی که فاقد بیمه سایبری باشد، مردد هستند.

این نظرسنجی نشان می دهد که هزینه یک عامل اصلی در تصمیم گیری های بیمه سایبری است. پنجاه و هفت درصد از پاسخ دهندگان گفتند که هزینه فعلی حق بیمه یک چالش است. به دنبال آن عدم شفافیت از سوی شرکت های بیمه در مورد آنچه تحت پوشش قرار می گیرد (49 درصد).

یکی از دلایل اصلی عدم بیمه تجاری، عدم رعایت الزامات نرم افزار امنیت سایبری بیمه گذاران بود. یک سوم از پاسخ دهندگان گفتند که سازمان آنها قبلاً از پوشش بیمه محروم شده بود زیرا شرایط خاصی را برای داشتن فناوری تشخیص و پاسخ نقطه پایانی (EDR) برآورده نمی کرد.

کارشناسان دیگر خاطرنشان کرده‌اند که شرکت‌های بیمه ممکن است از مشتریان بخواهند که احراز هویت چند عاملی برای ورود به سیستم و پشتیبان‌گیری اطلاعات خارج از سایت یا ابری داشته باشند.

وینسنت ویفر، مدیر ارشد فناوری در بیمه Corvus گفت: «اگرچه ممکن است غیرقابل تصور به نظر برسد، اما ادامه رعایت الزامات نرم افزاری یکی از بهترین راه ها برای مبارزه با صنعت باج افزار است. «تنها در سبد خود، شاهد کاهش 50 درصدی نسبت باج‌خواهی‌هایی بوده‌ایم که در نهایت پرداخت می‌شوند. پذیرش بهتر نرم افزار یک عنصر حیاتی در موقعیت یابی بهتر سازمان ها برای مقابله با مهاجمان است.

حتما بخوانید:
باربری تهران نو - تجربه یک اسباب کشی رویایی با اتوبار در محدوده تهران نو

برای اطلاعات بیشتر در مورد نظرسنجی به این وبلاگ بلک بری مراجعه کنید.


منبع: night-sky.ir