برنامه راه اندازی مایکروسافت و Technation برای کمک به آماده سازی دانش آموزان برای دنیای کار دیجیتال


Technation و مایکروسافت اخیراً یک برنامه کارآموزی آماده شغلی به نام Explore راه اندازی کرده اند که دانشجویان سال اول و دوم کالج و دانشگاه را از سرتاسر کانادا گرد هم آورد تا در یک برنامه یادگیری تجربی 10 هفته ای با حقوق و دستمزد در مقر کانادایی مایکروسافت در تورنتو شرکت کنند.

پنجاه دانشجوی کانادایی از طریق آموزش Azure Fundamentals و AI Business School فرصت کسب مهارت های فنی به همراه گواهینامه های کلیدی در ابر و هوش مصنوعی را داشتند. دانش‌آموزان همچنین توانستند مهارت‌های حرفه‌ای خود را از طریق فرصت‌های مربیگری با رهبری مایکروسافت تقویت کنند و همچنین مهارت‌های خود را با همکاری در یک چالش تجاری واقعی با همسالان خود به کار ببندند.

سومیت گفت: “ما به این ایده رسیدیم که 50 دانش آموز را در سال اول و دوم بیاوریم… تا آنها را در معرض فناوری قرار دهیم و آنها را وادار کنیم تا مهارت های فناوری خود را افزایش دهند و پلت فرم های مختلف فناوری را درک کنند.” خانا، معاون تحول کسب و کار و ابتکارات استراتژیک در مایکروسافت کانادا.

به گزارش Khanna، Technation به مایکروسافت کمک کرد تا نامزدهای مناسب برای برنامه را تهیه کند و همچنین به محتوای دوره کمک کند.

“تکنولوژی یک شریک عالی است. آنها همچنین به روابط مختلف با دانشگاه های مختلف دسترسی دارند… آنها دوره های بسیار خوبی دارند که به طور خاص برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است، مانند نوشتن کسب و کار و مقدمه ای بر مدیریت پروژه. بنابراین آنها نه تنها به منبع محتوا کمک کردند، بلکه بخشی از محتوا را نیز ارائه کردند.”

این برنامه متشکل از دانشجویانی بود که درجات مرتبط با فناوری یا تجارت را دنبال می کردند. کسانی که برای این برنامه انتخاب شدند ابتدا باید یک فرآیند مصاحبه با مایکروسافت را طی می کردند.

برنامه Explore به سه مرحله تقسیم شد:

گواهینامه های دانشگاهی و بحث های تعاملی: جایی که دانش آموزان گواهینامه های Azure Fundamentals، AI Business School، Sustainability و Accessibility را دریافت کردند.

حتما بخوانید:
Google همکاری خود را با Shopify گسترش داده و ویژگی های جدیدی را برای افزایش کشف بازرگان راه اندازی کرده است

عملی کردن یادگیری: دانش‌آموزان مهارت‌های تازه‌یافته‌شان را به کار گرفتند و با شرکت در مسابقه‌ای به سبک «دراگون» خود، آن‌ها را به‌طور عملی به کار گرفتند. آنها این فرصت را داشتند که با همسالان خود همکاری کنند و آموخته های خود را در یک چالش تجاری واقعی به کار ببرند و ابزار/راه حل خود را به تیم رهبری مایکروسافت ارائه دهند.

مرحله سوم بیشتر بر روی آن تمرکز داشت ایجاد مهارت های حرفه ای.

“من فکر می کنم این برنامه برای کمک به آنها معجزه کرده است [students] خود را برای دنیای کار آماده می کنند و برخی از مهارت های فنی کلیدی را برای آنها فراهم می کنند. ما در مورد آن مهارت‌های حرفه‌ای صحبت کردیم، و واقعاً در آن محیط کاری نیز سهیم شدیم… اینها تجربیاتی است که آنها می‌توانند برای کمک به کسب دوره کارآموزی بعدی و در نهایت شغل خود پس از فارغ‌التحصیلی، به پیش ببرند.”

آیاان ممون، دانشجوی سال سوم مدیریت فناوری کسب و کار در دانشگاه متروپولیتن تورنتو (TMU)، گفت که این برنامه واقعاً به او کمک کرد تا مهارت های نرم خود مانند شبکه سازی و همکاری را گسترش دهد.

“مهارت های سخت چیزی است که می توانید به تنهایی یاد بگیرید. شما می توانید آن را از طریق uni یاد بگیرید و می توانید آن را در هر جایی یاد بگیرید، اما مهارت های نرمی که من توانستم از چنین سازمان عظیمی یاد بگیرم، حرفی ندارم. میمون گفت این دیوانه کننده بود.

ممون این فرصت را پیدا کرد که به دنبال یک شرکت Co-Op بود.

در طول برنامه 10 هفته ای، او این فرصت را داشت که از کارمندان تمام وقت بشنود که به راهنمایی دانشجویان کمک می کنند و در عین حال به سؤالات آنها پاسخ می دهند.

برنامه Explore همچنین توانست به دانش‌آموزان ارجاع‌هایی برای کمک به شبکه‌سازی ارائه دهد.

«شبکه سازی چیزی است که بسیار مبهم است. همه می گویند که شما نیاز به شبکه دارید، اما صادقانه بگویم، من هرگز معنی آن را نفهمیدم. من واقعا یاد گرفتم [during the program] شبکه سازی به چه معناست مثلاً چگونه می توانم به فردی که در تیم رهبری ارشد است نزدیک شوم و چگونه می توانم تصوری طولانی مدت ایجاد کنم؟ چگونه آن رابطه را تقویت کنیم؟ چگونه می توانم آن رابطه را در تمام مدت ادامه دهم؟ این چیزی است که من یاد گرفتم. و من فکر می کنم که این حرکت را به جلو انجام خواهم داد.” ممون افزود.

حتما بخوانید:
نرم افزار هوشمند طراحی سه بعدی رونمایی شد!

سعدیا شهید، دانشجوی سال دوم علوم کامپیوتر در TMU، گفت که این برنامه به او کمک کرد تا مهارت های فنی مانند محاسبات ابری را درک بهتری داشته باشد.

“من چیز زیادی در مورد Azure یا می دانید ابر نمی دانستم. برای من هیچ معنایی ندارد. و می دانید، قبل از ورود به داخل، من سعی کردم ایده ای در مورد آنچه قرار است باشد داشته باشم. سعی می کردم سرم را دور بزنم، اما نمی توانستم. بنابراین قطعاً درک بسیار بیشتری از رایانش ابری، و همه این خدمات متنوعی که به عنوان بخشی از خدمات ابری ارائه می‌شوند و اینکه چگونه انواع مختلفی از سرویس‌های ابری مانند SaaS، PaaS و IaaS وجود دارد که زیرساخت به عنوان یک سرویس است، وجود دارد.

شهید افزود که این برنامه با درک بهتر این صنعت به او کمک کرد تا برای آینده خود آماده شود.

“من در حال تحصیل در رشته کامپیوتر هستم و می خواهم مهندس نرم افزار یا توسعه دهنده نرم افزار شوم. و بنابراین من با افرادی که در حال حاضر در این زمینه هستند صحبت کرده ام و آنها همچنین با خدمات رایانش ابری کار می کنند و بنابراین فکر می کنم قطعا مفید است.”

ممون این را تکرار کرد و افزود که برنامه Explore به او رویکردی عملی به فناوری و کار در بخش فناوری داد.

«اینها چیزهایی هستند که در آینده واقعاً برای من مفید خواهند بود. و دوباره، شبکه‌سازی و داشتن این ارتباطات در درازمدت، واقعاً در آینده به من کمک خواهد کرد.»


منبع: night-sky.ir