اینتل اولین قرارداد سرمایه گذاری مشترک با شرکت مدیریت دارایی کانادا را امضا کرد.


اینتل یک قرارداد سرمایه گذاری مشترک تا سقف 30 میلیارد دلار با شرکت سرمایه گذاری کانادایی Brookfield Asset Management برای تامین مالی تلاش های توسعه نیمه هادی خود در آریزونا امضا کرده است.

این غول نیمه هادی در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که این توافق باعث افزایش سرمایه شرکت برای ساخت سازه ها و تسریع استراتژی IDM 2.0 آن می شود. این توافق باعث می شود که اینتل 51 درصد از بودجه پردیس Ocotillo خود در چندلر، آریزونا را تامین کند و بروکفیلد 49 درصد دیگر را تامین می کند. مهمتر از آن، این توافق سابقه ای را برای اینتل ایجاد می کند تا این مدل را با شرکای آینده تکرار کند.

انتظار می‌رود که معامله با بروکفیلد تا پایان سال 2022 بسته شود. طی سه سال آینده، اینتل انتظار دارد که این توافق 15 میلیارد دلار سود تجمعی را برای جریان نقدی آزاد تعدیل‌شده اینتل فراهم کند.

این قرارداد که این شرکت آن را برنامه سرمایه گذاری مشترک نیمه هادی (SCIP) نامیده است، برای اولین بار برای اینتل است. این شرکت این روش را به عنوان یک عنصر کلیدی از رویکرد سرمایه هوشمند خود توصیف کرد که منابع مالی را از کانال‌های متعددی تامین می‌کند.

اما رویکرد سرمایه هوشمند فراتر از ایجاد مشارکت است. طرح اولیه آن همچنین مستلزم افزایش سرمایه‌گذاری در ظرفیت، جلب مشوق‌های دولتی، ارتقاء سرویس جدید ریخته‌گری اینتل و همکاری با ریخته‌گری‌های خارجی است.

احیای تولید داخلی

طبق گزارش انجمن صنایع نیمه هادی، سهم تولید نیمه هادی های مدرن در ایالات متحده از 37 درصد در سال 1990 به تنها 12 درصد در سال 2022 کاهش یافته است. این ضرر تا حدی به سطح پایین سرمایه گذاری های دولت نسبت داده شده است. از آنجایی که تنش بین قدرت‌های جهان ایجاد می‌شود و کمبود تراشه همچنان صنایع را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تامین امنیت زنجیره تامین نیمه‌رساناها به یک اولویت برای همه کشورها تبدیل شده است.

حتما بخوانید:
دولت کانادا از ارائه دهندگان مشاغل جوانان دعوت می کند تا برای جریان دوم برنامه فرزندخواندگی دیجیتال کانادا درخواست دهند

در پاسخ به این فوریت، دولت ایالات متحده قانون تراشه و علم را در سال 2022 اعلام کرد که 52 میلیارد دلار یارانه برای صنعت نیمه هادی خود وعده داده بود. به دنبال قانون چیپس، دولت همچنین قانون تسهیل کننده نیمه هادی های ساخت آمریکا (FABS) را معرفی کرد که 25 درصد اعتبار مالیاتی سرمایه گذاری نیمه هادی را پیشنهاد می کند که شامل سرمایه گذاری در ابزارهای مورد نیاز برای تولید می شود. نام آن همچنین به کارخانه‌های ساخت نیمه‌رساناها اشاره دارد که معمولاً فاب نامیده می‌شوند.

خود اینتل سرمایه گذاری های زیادی انجام داده است. در ژانویه، این شرکت برنامه‌های خود را برای ساخت یک مجتمع 100 میلیارد دلاری فاب متشکل از هشت کارخانه تولید تراشه در آلبانی، اوهایو اعلام کرد و آن را بزرگترین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این ایالت خواند. علاوه بر این، این شرکت 89 میلیارد دلار برای ساخت تاسیسات تولید و تحقیقات نیمه هادی در آلمان، فرانسه، ایرلند، لهستان و اسپانیا متعهد شده است.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید