اپل تراشه های جدید و سریع تر M2 را به مک مینی و مک بوک پرو اضافه می کند


امروز، اپل مدل‌های مک‌بوک پرو و ​​مک مینی را با تراشه‌های جدید M2 Pro و M2 Max در رویداد سنتی خود در ژانویه معرفی کرد.

SoC های M2 Pro و M2 Max (سیستم های روی یک تراشه) به دنبال افزایش معماری تراشه های M2 و M1 فعلی هستند تا عملکرد قدرتمندتر و کارآمدتر را برای MacBook Pro و Mac Mini ارائه دهند.

در سال 2020، اپل فناوری نیمه هادی اینتل را کنار گذاشت تا تولید تراشه های طراحی داخلی بیشتری را افزایش دهد.

تنها اپل در حال ساخت SoCهایی مانند M2 Pro و M2 Max است. جانی سروجی، معاون ارشد فناوری‌های سخت‌افزار اپل، می‌گوید: آنها عملکرد حرفه‌ای باورنکردنی همراه با بهره‌وری انرژی پیشرو در صنعت ارائه می‌دهند.

M2 Pro قادر است تا یک CPU 12 هسته ای و یک پردازنده گرافیکی 19 هسته ای را همراه با 32 گیگابایت حافظه یکپارچه سریع ارائه دهد. M2 Max از قابلیت های M2 Pro برای ارائه یک GPU 38 هسته ای، دو برابر پهنای باند حافظه یکپارچه و تا 96 گیگابایت حافظه یکپارچه بهره می برد.

اپل می‌گوید در حالی که M2 Pro می‌تواند عملکرد سریع‌تری را برای اجرای بارهای کاری سنگین‌تر در Adobe، به عنوان مثال، یا کامپایل در Xcode تقویت کند، M2 Max می‌تواند پروژه‌های گرافیکی فشرده‌ای مانند تقویت جلوه‌های بصری، آموزش مدل‌های یادگیری ماشینی یا دوختن تصاویر گیگاپیکسلی را انجام دهد.

طبق گفته اپل، تراشه‌های جدید به مک‌بوک پرو کمک می‌کنند تا به «طولانی‌ترین عمر باتری تا کنون در مک»، حداکثر تا 22 ساعت دست یابد، که در نتیجه زمان کمتری برای شارژ کردن نیاز دارد و مصرف انرژی کاهش می‌یابد.

حتما بخوانید:
فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی سدان مد

مک بوک پرو از 2599 دلار کانادا شروع می شود، در مدل های 14 و 16 اینچی عرضه می شود و مشتریان می توانند بر اساس نیازهای عملکرد خود، M2 Pro یا M2 Max را انتخاب کنند.

مک مینی، با M2 Pro یا M2 Max، از 799 دلار کانادا شروع می‌شود و «کارهای روزمره را سریع می‌کند – از راه‌اندازی و چندوظیفه بین برنامه‌ها تا مرور وب».

هر دو کامپیوتر را می توان از امروز سفارش داد و در 24 ژانویه در فروشگاه های اپل و نمایندگی های مجاز فروش در دسترس خواهند بود.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید