انواع روش های ترمیم دندان

دندانی که مقدار زیادی از تاج آن به علت پوسیدگی یا شکستگی از بین رفته است دیگر نمی تواند بدون کمک پین و با ترمیم (پر کردن) تنها، زیر فشارهای جویدن دوام بیاورد و قطعا خواهد شکست و یا اگر خوش شانس باشیم ترمیم (پر کردگی) آن جدا خواهد شد. صرف نظر از دردناک بودن چنین حادثه ای، تمام آنچه که برای ترمیم دندان هزینه شده ترمیم دندان طبیعی بر باد میرود. رژیم غذایی نادرست می تواند تاثیر به سزایی بر پوسیدگی دندان کودکان گذارد. علاوه بر این پیوند قوی با دندان برقرار میکند و میتواند فشاری که هنگام جویدن بر آن وارد میشود را به خوبی تحمل کند.

بازسازی شود، استفاده از پین در مواقعی صورت می گیرد که دندان دچار پوسیدگی شدید یا شکستگی زیاد شده باشد و دیگر تحمل نگه داشتن محل ترمیم یا پر شده را نداشته باشد و یا اینکه در برابر جویدن مقاومتی نداشته باشد، پین ها معمولا به اندازه ۱/۲ میلی متر داخل حفره کوچک تری که روی دندان ایجاد شده پیچ می شوند و داخل عاج دندان قرار میگیرند، سپس توسط یک نوع پر کننده و یا کامپوزیت این محل پر می شود. این مقاله نکات خوبی را راجه به کامپوزیت و مراقبتهای بعد از آن گفت تا شما بتوانید با کمک دندانپزشکتان بهترین تصمیم را بگیرید.

چنان چه شدت آسیب دیدگی دندان کم باشد و فقط یک تکه کوچک از مینای دندان آسیب دیده باشد در یک جلسه می توان آن را درمان کرد اما اگر دندانی به شدت شکسته شده باشد یا آسیب دیده باشد پروسه درمانی آن طولانی تر و گران تر خواهد بود .

حتما بخوانید:
هشتگ پرطرفدار - برترین داستان های فنی کانادایی سال 2020

پس از انجام هر روش ترمیم دندان باید هر روز و منظم مسواک بزنید و نخ دندان کشیدن را ادامه دهید . آگاهی از روش های ترمیم دندان می تواند به شما در درک روند درمان کمک کند. این پین ها در دندانهایی که درمان ریشه (عصب کشی) نشده اند ولی بخشی از تاج شکسته است به کار می روند. سایش دندان: همیشه به تدریج ایجاد می شود و پس از مدتی باعث ایجاد تغییر در شکل ظاهری دندان ها می شود، به این صورت که سطح دندان ها از حالت اولیه که دارای قسمت های برجسته و فرو رفته است تبدیل به سطحی صاف یا نسبتا صاف می شود.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ترمیم دندان ویکی پدیا لطفا از صفحه ما بخواهید.