انجمن آزادی های مدنی کانادا می گوید باید فناوری شناسایی چهره کانادا متوقف شود


انجمن آزادی های مدنی کانادا (CCLA) دو گزارش منتشر کرده است که وضعیت فناوری تشخیص چهره (FRT) را در کانادا و جهان بررسی می کند و خواستار توقف فن آوری بحث برانگیز است.

در بیانیه ای در تاریخ 28 ژانویه ، CCLA گفت كه باید مهلت قانونی “تا زمانی كه كانادایی ها در برابر سو abuse استفاده از قوانین قوی و م effectiveثر محافظت نشوند” اعمال شود. این سازمان مثالهای بی شماری از FRT را ذکر می کند در معرض نقض احتمالی حریم خصوصی و امنیت کانادایی ها ، که همزمان با افزایش استفاده از دولت توسط دولت و مصرف کنندگان تجاری است.

برندا مک فاول ، مدیر CCLA ، گفت: کمبود قانون ملی خاص و جامع در مورد تشخیص چهره در کانادا دلسرد کننده است. علاوه بر این ، مسیری که مقررات FRT در کانادا اتخاذ خواهد کرد همچنان نامشخص است.

مک فاول در یک خبرنامه گفت: “ما شاهد انفجار فناوری تشخیص چهره هستیم.” “اما ما شاهد افزایش متناظر نظارت نیستیم. سو Canada استفاده آشکاری از این فناوری در کانادا وجود دارد و با تکامل آن ، و بخشهای خصوصی و سازمانهای دولتی بیشتری از آن استفاده می کنند ، ما به کانادایی ها احتیاج داریم که خطرات حریم خصوصی خود و مشکلات فناوری را درک کنند. “

به عنوان مثال Clearview AI ، تصاویر فیس بوک ، توییتر ، یوتیوب و سایر وب سایت ها را با نقض شرایط استفاده از این سیستم عامل ها و بدون رضایت افراد ، از بین می برد. برخی از اعضای اداره پلیس تورنتو بدون اطلاع و رضایت رئیس پلیس از Clearview AI استفاده کرده اند.

حتما بخوانید:
عصر حاضر عصر اطلاعات و فضای مجازی است و یکی از ابزارهای انتقال اطلاعات در اینترنت است که از نظر اطلاعات و آگاهی نقش بسزایی در زندگی روزمره مردم داشته است. امروزه بیشتر افراد به جای روزنامه و مجله در موضوعات مختلف از اینترنت استفاده می کنند. بنابراین وجود سایت های خبری بدیهی است و تعداد این سایت های خبری در حال افزایش است.

و در اکتبر گذشته ، تأیید شد که تحقیقات کادیلاک Fairview توسط کمیسیون حفظ حریم خصوصی کانادا نشان داد که این شرکت در هنگام خرید در مراکز خرید در سراسر کشور ، کانادایی ها را بدون رضایت آنها مورد تجزیه و تحلیل چهره قرار داده است.

به طور کلی CCLA گزارش می گوید که فضای قانونی و نظارتی تشخیص چهره در کانادا نسبت به ایالات متحده نسبتاً توسعه نیافته است. همانطور که قبلاً ذکر شد ، کانادا فاقد قوانین ملی عمیقی است که بطور خاص در مورد شناسایی چهره قابل اجرا باشد ، و پرونده در ایالات متحده مشابه است ، اما بر خلاف ایالات متحده ، کمبود قابل توجهی در قوانین استانها و ممنوعیت ها / مهلت مجازات های محلی وجود دارد. شکاف قانونی و نظارتی ، نشان می دهد که بسته تحریم های شهرداری و قوانین ایالتی ایالات متحده می تواند به عنوان یک نقشه راه سیاسی برای تنظیم فناوری تشخیص چهره در کانادا باشد.

اما نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد فضای قانونی و نظارتی کانادا در مورد فناوری تشخیص چهره به آرامی گوشه ای می شود. از یک طرف ، به نظر می رسد که تمایل روزافزونی از سوی سیاستمداران شهرداری به مقرراتی وجود دارد که پادمان هایی را در برابر استفاده از FRT فراهم می کند.

به عنوان مثال ، در سال 2020 ، ماروین روتران ، شورای شهر مونترال ، پیشنهادی را یادآور مقررات شناسایی شهرداری ایالات متحده ارائه داد ، زیرا “پلیس شهر نیاز به تأیید شورای شهر قبل از خرید ، اجاره ، اجرای یا استفاده از فن آوری تشخیص چهره” ، از جمله سایر ابزارهای نظارت دارد . به نظر می رسد در سطح استان ، دولت انتاریو در حال بررسی قانون جدید حریم خصوصی بخش خصوصی است ، که توسط وزارت دولت و خدمات مصرف کننده انتاریو (MGCS) نشان داده شده است و جلسه مشورتی را در مورد موضوع مشابهی در آگوست سال 2020 آغاز می کند.

حتما بخوانید:
تحلیلگر در مورد شکست شرط‌بندی‌های پرهزینه Metaverse می‌گوید: زاکربرگ چشم‌اندازی از آنچه در آینده می‌تواند داشته باشد به جای آنچه می‌توان ارائه کرد ارائه می‌کند.

اگرچه FRT به صراحت ذکر نشده است ، این گزارش نشان می دهد که چگونه مقاله بحث و گفتگوی جلسه مشاوره به طور فریبنده ای تصدیق می کند که بهبود یا روشن کردن شرایط لازم برای شفافیت و رضایت از جمع آوری اطلاعات شخصی “زمینه های اصلی اصلاح” است. این به ویژه امیدوار کننده است ، زیرا نشان می دهد که هر قانون احتمالی جدید حریم خصوصی به نوعی به این دو حوزه قانونی که گزارش مشخص کرده است مربوط به استفاده از FRT است ، پرداخته است.

گزارش بین المللی CCLA در اینجا قابل دسترسی است.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید