انتخابات 2021: احزاب در رازداری ، امنیت سایبری


حریم خصوصی داده ها و امنیت سایبری برای چهار حزب فدرال که امیدوارند دولت بعدی باشند چقدر اهمیت دارد؟

به این فکر کنید: از بین چهار حزب ارسال شده توسط IT World Canada به دلیل موضع گیری خود در مورد این موضوعات ، فقط لیبرال ها پاسخ دادند. در اول سپتامبر هیچ پاسخی از سوی احزاب محافظه کار یا احزاب NDP وجود نداشتخیابان مهلت پاسخگویی حزب سبزها گفت که “در آن زمان” نظری نداشت.

سوالات ایمیل در 16 اوت ارسال شدهفتم حداکثر چهار حزب دارای کرسی در پارلمان گذشته و نامزدها در بیش از یک استان.

سخنگوی لیبرال تا حد زیادی ما را به اظهارات موجود در سند پلتفرم خود راهنمایی کرده است.

از آنجا که این دولت بود ، ما به طور خاص پرسیدیم که آیا لیبرال ها لایحه C-11 خود را اصلاح می کنند یا حفظ می کنند (همچنین قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان نامیده می شود) ، بخشی از آن توسط کمیسیون حفظ حریم خصوصی دانیل تریر مورد انتقاد قرار گرفت. این لایحه در مجلس عوام بود ، اما هنگام برگزاری انتخابات مرد.

در پاسخ ، سخنگوی لیبرال متعهد به معرفی قانون جدید نشد. سخنگو در یک ایمیل خاطرنشان کرد که در نوامبر 2020 ، بیل C-11 را برای اجرای اصول تعیین شده توسط دولت در منشور دیجیتال خود معرفی کرد.

سخنگو گفت: “ما با قانونی که منشور دیجیتال را اجرا می کند ، حمایت از مصرف کنندگان را تقویت می کند و مجموعه ای از قوانین را ارائه می دهد که رقابت عادلانه را در بازار آنلاین تضمین می کند ، پیش خواهیم رفت.”

پلتفرم محافظه کار می گوید که حزب “قوانین محرمانگی قوی را به طور موثرتر از بیل C-11 ضعیف دولت فعلی” تصویب می کند.

س questionsالات زیر از هر یک از چهار طرف مطرح شد. همچنین به آنها گفته شد که می توانند چیزی غیر از این س questionsالات اضافه کنند:

برنامه حزب شما برای C-11 / قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان چه خواهد بود؟ آیا معرفی مجدد این قانون بدون تغییر خواهد بود یا نظر دانیل تریر ، کمیسر حفظ حریم خصوصی تغییر خواهد کرد؟
– آیا دولت جدید احزاب سیاسی فدرال را ملزم به رعایت قوانین محرمانه بودن فدرال (PIPEDA یا لایحه جدید) می کند؟
اگر یک دولت جدید امنیت سایبری را در سیستم های داده فدرال افزایش دهد (برای مثال ، افزایش بودجه آژانس امنیت کانادا / مرکز امنیت سایبری کانادا / NC3 RCMP) چه می شود؟
– دولت شما با استراتژی ملی زیرساخت های حیاتی دولت چه خواهد کرد؟ آیا او از استراتژی فعلی راضی است؟ در ماه مه ، آخرین برنامه از مجموعه اقدامات زیرساختی حیاتی را صادر کرد. آیا دولت جدید این طرح را تغییر می دهد (https://www.publicsafety.gc.ca/cnt/rsrcs/pblctns/2021-ctn-pln-crtcl-nfrstrctr/index-fa.aspx)
– دولت فدرال ، از طریق وزارت دارایی ، دارای CIO (مسئول اطلاعات اصلی) است. آیا دولت شما همچنین CISO (افسر اطلاعات و امنیت) را برای مشاوره در زمینه امنیت سایبری تعیین می کند؟
– دولت شما برای افزایش امنیت سایبری در بخش خصوصی چه می کند؟ (به عنوان مثال ، کاهش مالیات برای شرکت ها برای خرید خدمات و محصولات امنیت سایبری). دولت چگونه به بخش خصوصی در مبارزه با باج افزار کمک می کند؟

با توجه به پاسخ ها / عدم پاسخ ها ، ما برای یافتن سیاست های خود به بستر هر کشور مراجعه می کنیم.

حتما بخوانید:
اولین تعطیلات LGBTQ2S + IT کانادا در هفته پراید آغاز می شود

حزب آزادیخواه

لیبرال ها ما را به بیانیه های زیر در بستر خود راهنمایی کردند. در آن آمده است که دولت جدید:

– “ایجاد یک گروه کاری سیاست های دیجیتال از صنعت ، دانشگاه و متخصصان دولتی برای ادغام تلاش های دولت و تامین منابع اضافی برای قرار دادن کانادا به عنوان پیشرو در اقتصاد دیجیتال و شکل گیری حکمرانی جهانی برای فناوری های نوظهور ، از جمله حقوق داده ها و محرمانه بودن ، مالیات ، افراط گرایی خشونت آمیز آنلاین ، استفاده اخلاقی از فناوری های جدید و آینده کار. این کار ما را در اجرای اولین منشور دیجیتالی کانادا و اصلاح قوانین ما برای حفاظت از اطلاعات شخصی افراد تقویت می کند.

– “برای محافظت از زیرساخت های حیاتی کانادا ، از جمله شبکه های 5G ما ، قانون را برای حفظ یکپارچگی و امنیت سیستم های مخابراتی خود وضع کنیم”.

– “افزایش همکاری و تبادل اطلاعات با شرکای کانادایی و در همه سطوح دولت با توجه به رسیدگی به خطرات امنیتی در تحقیقات و سرمایه گذاری خارجی ؛”

– “منابع موجود در اختیار نهادهای امنیت ملی ما برای مقابله با مداخلات خارجی و RCMP برای محافظت از کانادایی ها در برابر نظارت ، آزار و ارعاب غیرقابل قبول توسط بازیگران خارجی”.

حزب محافظه کار

سکوی مهمانی شامل این وعده ها است

– “قانون حریم خصوصی قوی را به طور م thanثرتری از لایحه دولتی ضعیف C-11 تصویب کنید.”

این حزب “معتقد است که محرمانه بودن داده های دیجیتالی یک حق اساسی است که فوراً نیاز به افزایش حفاظت از طریق قانونگذاری و اجرا دارد. کانادایی ها باید حق درک و کنترل جمع آوری ، استفاده ، نظارت ، نگهداری و افشای اطلاعات شخصی خود را داشته باشند. “

– “پیگیری” توافق چهار کشور با انگلستان استرالیا و نیوزلند برای گسترش همکاری های اطلاعاتی موجود ، به ویژه در زمینه های جنگ سایبری ، مبارزه با اطلاعات غلط و حفاظت از زیرساخت های حیاتی ؛

-با همکاری متحدان پنج چشم کانادا (ایالات متحده ، بریتانیا ، استرالیا و نیوزلند) ، این حزب “ظرفیت کانادا را برای کمک به اطلاعات خارجی متمرکز می کند ، با تمرکز بر رفع شکاف های فعلی در درک تهدیدهای بین المللی ناشی از اجبار اقتصادی ، تهدیدهای دیجیتالی و خارجی”. دخالت؛ “

– به وزیر امنیت داخلی و امنیت دستور دهید تا با مقابله با داده ها و امنیت سایبری ، عملیات اطلاعاتی ، تهدیدهای بازیگران خارجی علیه کانادایی ها ، بودجه افراطی ، فضاهای خارج و نظارت ، صنعت و زیرساخت های حیاتی از کانادایی ها در برابر تهدیدها محافظت کند.

این شامل ایجاد یک گروه کاری دائمی برای مقابله با مداخلات خارجی می شود که شامل دفاع ملی ، امور جهانی ، CSIS (سرویس اطلاعات امنیتی کانادا) ، CSE (آژانس امنیت ارتباطات) ، آژانس های استانی و شهرداری ، جامعه مدنی ، سکوها می شود. برای رسانه های اجتماعی و رسانه ها ، راه های بستر. دولت محافظه کار همچنین “متحدان و سایر کشورهای دموکراتیک را برای نظارت ، شناسایی و شناسایی حملات و تهدیدهای اطلاعات غلط خارجی از سوی بازیگران خارجی” درگیر خواهد کرد.

– “ایجاد یک فرماندهی سایبری با بودجه مناسب ، مجهز و کارمند نیروهای مسلح کانادا برای محافظت از کانادا در برابر حملات سایبری.” این شامل برجسته کردن مشارکت ذخیره در فرماندهی سایبری CAF ، ایجاد همکاری نزدیکتر بین صنعت سایبری بخش خصوصی و فرماندهی سایبری CAF و توسعه “قابلیت های عملیات سایبری” است.

حتما بخوانید:
استارک آزمایشگاه استارک را برای Chrome هنگام راه اندازی AODA انتاریو معرفی می کند

– “ممنوعیت هواوی از زیرساخت های 5G کانادا”.

حزب دموکراتیک جدید

پلت فرم می گوید حزب

– “برای تقویت حفاظت از محرمانه بودن کانادا از طریق به روز رسانی قوانین محرمانه بودن شامل یک لایحه دیجیتالی در مورد حقوق محرمانگی ، و تقویت اختیارات کمیسر حفظ حریم خصوصی برای صدور و اجرای دستورات و اعمال جریمه و تحریم”.

– “تشکیل یک گروه کاری ملی برای مبارزه با نفرت آنلاین … و حفاظت از امنیت عمومی ، و اطمینان از اینکه شبکه های اجتماعی مسئولیت قانونی حذف نفرت و محتوای افراطی را قبل از آسیب رساندن به عهده دارند.”

– ”تهدیدات علیه امنیت ملی ما ، از جمله مداخله و جاسوسی خارجی ، تروریسم و ​​جرایم سایبری ، همکاری با متحدان بین المللی ما ، افزایش نظارت بر خدمات امنیتی در زمان واقعی و احترام کامل به محرمانه بودن و حقوق منشور همه کانادایی ها را مورد بررسی قرار خواهد داد. ما همچنین حمایت کانادایی هایی را که قربانی مداخلات و تهدیدهای خارجی هستند تقویت می کنیم. “

مهمانی سبز

پلت فرم سبز می گوید که حزب این کار را انجام می دهد

– “برای تقویت حقوق دیجیتالی شهروندان ، از جمله” حق عدم ثبت نام آنلاین “”. کانادا می تواند از اتحادیه اروپا الگو بگیرد و به توصیه های کمیسر حریم خصوصی ملی ما گوش دهد. مقررات باید بین پروفایل جمعیت شناختی و روشهای نمایه سازی روان سنجی دستکاری کننده تمایز قائل شوند. “

– ”حمایت از تحقیق و توسعه برای بهبود راه حل های هوش مصنوعی (AI) برای تشخیص اطلاعات نادرست ، نفرت و خشونت به صورت آنلاین ، به طوری که این محتوا می تواند برجسته و تصحیح شود. کانادا را به عنوان یک رهبر جهانی در الزام به شرکت هایی که از پلتفرم های آنلاین بزرگ مقیاس استفاده می کنند ، برای شناسایی و جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط ، ملزم کند. ناشران اطلاعات غلط مخرب را مسئول بدانید ؛ “

– ”دسترسی آسان به اطلاعات دقیق را حفظ کنید. روی ابتکارات و مشارکت هایی سرمایه گذاری کنید که فرصت ها و قابلیت های شهروندان را برای تشخیص بین اطلاعات غلط و محتوای با کیفیت بالاتر ، قابل اثبات و مبتنی بر شواهد افزایش می دهد. این شامل بهبود آموزش رسانه ای و سواد دیجیتالی برای همه گروه های سنی است.

– ”حمایت از آزادی های مدنی و آزادی بیان. دولت را به یک نقش نظارتی و نه عملی در نظارت و تعدیل محتوای آنلاین محدود کنید و حفاظتی ایجاد کنید که از سرکوب محتوای مشروع و دقیق جلوگیری کند ، مهم نیست که سیاست دولت چقدر مهم است. ”

حزب مردم

در پلتفرم این حزب به قوانین حفظ حریم خصوصی یا سیاست های امنیت سایبری اشاره ای نشده است. گفته می شود که حزب این کار را انجام می دهد

– “لغو هرگونه قانون یا مقررات موجود که آزادی بیان را در اینترنت محدود می کند و از بازگرداندن بخش 13 قانون حقوق بشر کانادا جلوگیری می کند.”


منبع: night-sky.ir