امنیت سایبری امروز ، 3 سپتامبر 2021 – Accenture سخت می شود ، موسسات بهداشتی هک می شوند و بر روی وصله های بلوتوث نظارت می کنند


Accenture در حال سخت شدن است ، موسسات مراقبت های بهداشتی هک می شوند و به دنبال وصله های بلوتوث هستند.

به امنیت سایبری امروز خوش آمدید. جمعه 3 سپتامبر است. من هوارد سلیمان هستم ، نویسنده امنیت سایبری برای ITWorldCanada.com.

لهجه همچنان ادعای باند برای خرید LockBit 2.0 را رد می کند که حمله سایبری ماه گذشته توسط یک شرکت مشاور بین المللی به آلوده شدن سایر شرکت ها کمک کرده است. این امر پس از آن منتشر می شود که LockBit داده ها را در مورد مسافرانی که به گفته آنها از بانکوک ایرویز به سرقت رفته بودند ، منتشر کرد. بازیگر تهدید به سرویس خبری Bleeping Computer گفت که نقض Accenture به او دسترسی به داده های هویتی را می دهد که به آنها اجازه می دهد مشتریان شرکت را تعقیب کنند. با این حال ، Accenture گفت که ادعای لاکبیت صحت ندارد. او بیانیه قبلی خود را تکرار کرد که هیچ تاثیری بر اپراتورهای Accenture یا سیستم های مشتری از حمله Lockbit نداشت. وقتی کشف شد ، Accenture گفت که سرورهای آسیب دیده را جدا می کند.

امکانات بهداشتی بیشتر ایالات متحده با موفقیت هک شده اند گروه پزشکی DuPage ، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در ایلینوی ، به بیش از 650،000 بیمار گفت که داده های آنها در طول حمله سایبری در ماه ژوئیه به خطر افتاده است. به گزارش SC Media ، داده های کپی شده ممکن است شامل نام ، اطلاعات تماس ، کدهای تشخیصی و شماره های امنیت اجتماعی باشد. CareATC ، ارائه دهنده مدیریت سلامت در پنسیلوانیا ، می گوید اطلاعات بیش از 98000 بیمار ممکن است در جریان هک اخیر ایمیل فاش شده باشد. مرکز منطقه ای سن آندریاس در کالیفرنیا بیش از 57000 بیمار گزارش داده است که ممکن است داده های آنها در حمله باج افزار در ماه جولای کپی شده باشد.

حتما بخوانید:
فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی لیفان

قبلا گفتم ضروری است ، علاوه بر به روز نگه داشتن نرم افزار رایانه و تلفن هوشمند خود ، همین کار را با برنامه های پشت سخت افزار خود انجام دهید – مانند روترها ، مانیتورها ، چاپگرها و دستگاه های بلوتوث. این یادآوری به این دلیل صورت می گیرد که محققان دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور می گویند 16 آسیب پذیری در پشته بلوتوث مورد استفاده در چیپست های منتشر شده توسط شرکت های بزرگ مانند اینتل ، کوالکام ، تگزاس اینسترومنتز و دیگران پیدا کرده اند. این چیپست ها در محصولاتی مانند لپ تاپ ، تلفن های هوشمند ، رایانه های لوحی و غیره وجود دارند. مهاجم نزدیک می تواند از آسیب پذیری ها برای بستن از راه دور یا نفوذ به دستگاه استفاده کند. این باید توسط وصله های صادره از تولیدکنندگان چیپست اصلاح شود ، که به نوبه خود باید آنها را برای کاربران نهایی منتشر کنند. بنابراین ، مراقب وصله های سازنده دستگاه خود باشید.

در مورد وصله ها ، اگر از برنامه دوستیابی Bumble استفاده می کنید ، مطمئن شوید که به آخرین نسخه به روز شده است. این مشکلی را حل می کند که می تواند به کسی اجازه دهد محل زندگی شما را بفهمد.

پادکست هفته در بررسی امروز بعداً در دسترس خواهد بود. این شامل بحث با جیم لاو ، مدیر اطلاعات IT IT World Canada در مورد حذف داده های پشتیبان از ارائه دهنده میزبانی مستقر در مونترال و گزارش تهدیدات داخلی است.

به یاد داشته باشید که پیوندها به جزئیات داستان پادکست در نسخه متنی ITWorldCanada.com است. در آنجا داستانهای دیگر من را خواهید یافت.

حتما بخوانید:
ضعیف ترین Link شما: از آن برای ساعت بن تن استفاده کنید

امنیت سایبری را امروز در پادکست های Apple ، Google Podcasts دنبال کنید یا ما را در بلندگوی هوشمند خود به Flash Briefing خود اضافه کنید.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید