امنیت سایبری امروز ، 29 مارس 2021 – گروه Ransomware اکنون مشتریان را با قربانیان تهدید می کند ، حمله باج افزار می تواند بیش از 20 میلیون دلار برای شرکت هزینه داشته باشد و دستگاه های اپل شما را به روز کند


گروه Ransomware اکنون مشتریان خود را با قربانیان تهدید می کند ، حمله باج افزار می تواند بیش از 20 میلیون دلار برای شرکت هزینه داشته باشد و دستگاه های اپل شما را به روز کند.

امروز به امنیت سایبری خوش آمدید. دوشنبه 29 مارس است. من هوارد سلیمان هستم ، خبرنگار امنیت سایبری سایت ITWorldCanada.com.

حمله باج افزار از ارائه دهنده خدمات CompuCom توسط ایالات متحده گران خواهد شد. در بیانیه امنیتی روز جمعه ، این شرکت گفت که بازیابی سیستم های فلج اطلاعات IT ممکن است تا 20 میلیون دلار هزینه داشته باشد. علاوه بر این ، ممکن است تا 8 میلیون دلار درآمد داشته باشد زیرا برخی خدمات برای برخی از مشتریان قطع شده است. برخی از هزینه ها را می توان تحت پوشش بیمه سایبری قرار داد. CompuCom اوایل این ماه مورد حمله قرار گرفت. تا 17 مارس ، توانایی خود را در ارائه خدمات به مشتری تا حد زیادی پیدا كرده بود. این گزارش می گوید که ارائه خدمات تقریباً به همه مشتریان تا روز چهارشنبه ترمیم خواهد شد.

در عین حال سازنده کانادایی قطعات بی سیم Sierra Wireless می گوید که پس از حمله باج افزار تولید خود را از سر گرفته و بازسازی سیستم های داخلی را آغاز کرده است. این حمله از 20 مارس آغاز شد. این شرکت می گوید این حمله تأثیری بر محصولات یا سیستم های مشتری نداشته است. سیرا بی سیم ماژول های تعبیه شده در سیستم های صنعتی از خطوط لوله تا کامیون ها را ایجاد می کند.

و یک گروه خرید راهی جدید پیدا کرده است سازمان های قربانی را برای پرداخت تحت فشار قرار دهید: با مشتریان تماس بگیرید و به آنها هشدار دهید که اطلاعات حساس آنها توسط قربانی در باج افزار کپی شده است. کلاهبرداران هشدار می دهند تا زمانی که شرکت قربانی باج پرداخت نکند ، داده ها به اطلاع عموم خواهد رسید. به گزارش سرویس اخبار Bleeping Computer ، این روش در حال حاضر توسط گروه خرید به نام Clop استفاده می شود. تحت فشار قرار دادن مشتریان برای فشار بر دیگران ، تاکتیکی است که فقط افزایش خواهد یافت.

حتما بخوانید:
Ho To (Do) اسباب بازی Without خروج از دفتر(خانه).

این حملات سایبری و سایر حملات تأکید کنید که چرا هیئت مدیره نمی توانند امنیت سایبری را به عهده مدیریت بگذارند. آنها باید نقش نظارتی داشته باشند. برای کمک به هفته گذشته ، مجمع جهانی اقتصاد رهنمودهای جدیدی را برای مشاوره در مورد آنچه باید انجام داد ، صادر کرد. در اینجا داستان من را در این گزارش خواهید یافت.

اپل به روزرسانی های امنیتی فوری را برای آیفون ، آیپد و ساعت اپل منتشر کرده است. کاربران این دستگاه ها باید مطمئن شوند که این وصله ها در اسرع وقت نصب شده اند.

در ماه دسامبر ، SolarWinds مجبور شد برای رفع آسیب پذیری هایی که سازوکار به روزرسانی نرم افزار را به سیستم عامل نظارت بر IT Orion خود آسیب می رساند ، اصلاحات امنیتی انجام دهد. اکنون رفع مشکلات امنیتی بیشتری برای بستن چهار آسیب پذیری دیگر در خود سیستم عامل انجام شده است. سرپرستان شبکه باید از وصله Orion اطمینان حاصل کنند.

و در نهایت، من به کاربران تلفن همراه در مورد خطرات بارگیری برنامه ها از هرجای دیگر به غیر از Google Play یا Apple هشدار داده ام. در اینجا آخرین نمونه دلیل وجود دارد: یک شرکت امنیتی به نام Zimperium بدافزاری را کشف کرده است که وانمود می کند سیستم Android را به روز می کند. قربانیان می توانند با جستجو در اینترنت برای به روزرسانی یا وب سایت تأیید نشده ای که برنامه های کاربردی دارد ، آن را پیدا کنند. می تواند از طریق متن یا ایمیل ارسال شود. او را نادیده بگیر این به روزرسانی به هکرها امکان جاسوسی و ضبط مکالمات تلفنی ، سرقت پیام های متنی و سرقت داده ها را می دهد. فقط به فروشگاه های رسمی برنامه اعتماد کنید

حتما بخوانید:
خرید لوازم آرایشی اورجینال

برای امروز کافی است. پیوندهای مربوط به جزئیات این داستان ها در نسخه متنی این پادکست در ITWorldCanada.com موجود است. در آنجا همچنین می توانید اخبار من را با هدف متخصصان امنیت سایبری پیدا کنید.

امروز در Cyber ​​Security مشترک شوید در Apple Podcasts ، Google Podcasts یا ما را به جلسه کوتاه Flash خود درباره بلندگوی هوشمند خود اضافه کنید.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید