امنیت سایبری امروز ، 23 ژوئیه 2021 – سوفوس یک مرکز داده کانادایی را افتتاح می کند ، مردم هنوز در مورد کلاهبرداری فنی وسواس دارند و آمازون یک شرکت جنجالی جنجالی را قطع می کند


Sophos یک مرکز داده کانادایی افتتاح می کند ، مردم هنوز در تقلب فنی وسواس دارند و آمازون یک شرکت جنجالی جنجالی را قطع می کند.

امروز به امنیت سایبری خوش آمدید. این جمعه ، 23 ژوئیه است ، من هوارد سلیمان هستم ، نویسنده مواد امنیتی سایبری برای ITWorldCanada.com.

سوفوس ، ، که محصولات پایانی و فایروال را تولید می کند ، یک مرکز داده کانادایی افتتاح کرده است. مستقر در مونترال ، از پلتفرم مدیریت نقطه پایان سازمانی مبتنی بر ابر Sophos ، سرورهای XDR ، سرویس رمزگذاری دیسک کامل و سرویس پاسخ تهدید مدیریت شده پشتیبانی می کند. این تا حدی نیاز سازمانهایی را برآورده می کند که برای تأمین نیازهای نظارتی به داده های خود در آن کشور ذخیره می شوند. مراکز داده دیگری در ایالات متحده ، آلمان و ایرلند وجود دارد. به زودی مراکز داده در استرالیا و ژاپن ارائه می شود.

کلاهبرداری های پشتیبانی فنی هنوز محبوب هستند. اینها کلاهبرداری هایی است که در آنها کلاهبردار ایمیل ارسال می کند یا قربانی را که ادعا می کند از شرکتی است که مشکلی در رایانه آنها پیدا کرده است ، فرا می خواند. متأسفانه ، علی رغم هشدارهای کارشناسان ، بسیاری از مردم همچنان به آنها علاقه مند هستند. این هفته ، مایکروسافت نتایج یک نظرسنجی جهانی را با برخی از اعداد کانادایی منتشر کرد. شصت و پنج درصد از پاسخ دهندگان در آن کشور گفتند که در 12 ماه گذشته در معرض کلاهبرداری مبتنی بر متن بوده اند. این کمی کمتر از 2018 بود. با این حال ، 16 درصد با تصور واقعی بودن کلاهبرداری ادامه دادند. این تقریباً مشابه سال 2018 است. و از این 16 درصد ، شش درصد به دلیل کلاهبرداران خرید خدمات یا نرم افزار تعمیرات بی فایده ، ضرر می کنند. این سه درصد بیشتر از سال 2018 است. پنج درصد دیگر هزینه و / یا زمان را به طور مستقل خرج کرده اند تا بررسی کنند آیا واقعا مشکلی وجود دارد. قانون شماره یک: هیچ شرکتی با مردم تماس نمی گیرد تا بگوید به نوعی مشکلی در رایانه خود پیدا کرده اند.

حتما بخوانید:
هشتگ روند ، 30 آوریل 2021 - نتفلیکس تورنتو را انتخاب می کند ، درآمد Facebook برای سه ماهه اول. Oracle exec در توییتر متوقف شد

خدمات وب آمازون متوقف شده است دسترسی یک شرکت اسرائیلی به نام NSO Group ، که برنامه ای را برای هک تلفن های هوشمند و استفاده از آنها برای نظارت به دولت ها و سازمان های اجرای قانون می فروشد. این محرومیت از دسترسی پس از انتشار عفو بین الملل و تعدادی از رسانه ها مبنی بر استفاده این برنامه به نام پگاسوس توسط برخی دولت ها برای هدف قرار دادن 80 خبرنگار صورت گرفت. همچنین سو that ظن هایی وجود دارد که سیاستمداران و فعالان حقوق بشر مورد هدف قرار گرفته اند. این افشاگری پس از تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی تلفن های برخی از قربانیان انجام شد. شکایات علیه گروه NSO سالهاست که ادامه دارد. این شرکت می گوید هیچ کنترلی بر نحوه استفاده مشتریان از Pegasus ندارد. نگران کننده این است که Pegasus می تواند بدون از بین بردن یک فایل یا پیوند نصب شود. عفو بین الملل از گروه NSO می خواهد که بلافاصله فروش تجهیزات خود را به کشورهایی که مدافعان حقوق بشر و روزنامه نگاران را تحت نظارت غیرقانونی قرار می دهند ، متوقف کند.

برای کاربران پیشرفته ، ابزاری در اینجا وجود دارد که بررسی می کند دستگاه تلفن همراه شما آلوده است یا خیر.

شواهد بیشتری وجود دارد در حمایت از این احساس که حملات باج افزار رو به زوال است. تجزیه و تحلیل محققان در یک شرکت به نام Digital Shadows نشان می دهد که در سه ماهه دوم سال جاری ، 740 سازمان مختلف در چندین سایت فعال نشت جرم درگیر شده اند. این تقریباً 50٪ افزایش در سه ماهه اول است. و به یاد داشته باشید ، اینها فقط قربانیان باج افزار هستند که از اطلاعات سرقت شده رنج برده اند. بسیاری از حملات ، مانند حملات اوایل این ماه از طریق نرم افزار محلی Kaseya VSA ، فقط باج افزار مستقیم است.

حتما بخوانید:
مشاوره حقوقی رایگان

و در نهایت، چهارشنبه هفته آینده ، 28 ژوئیه ، IT World Canada دومین رویداد سالانه زنان برتر در امنیت سایبری را برگزار می کند. اسامی 20 زن از بیش از 150 نامزد در جریان این رویداد آنلاین مشخص خواهد شد. داستان های آنها در یک سری فیلم ها روایت خواهد شد. این رویداد همچنین شامل خلاصه ای از آخرین تغییرات در فضای تهدید و یک میزگرد درباره چگونگی فعالیت حرفه ای زنان در امنیت سایبری خواهد بود. برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید

امروز بعدا فراموش نکنید هفته پادکست منتشر خواهد شد. من در مورد سرنوشت به روزرسانی پیشنهادی کانادا در قانون حریم خصوصی فدرال با Cat Coode با مشاور حریم خصوصی کانادا صحبت خواهم کرد.

پیوند به جزئیات مربوط به داستان پادکست در نسخه متنی ITWorldCanada.com است. در آنجا داستانهای دیگری از من پیدا خواهید کرد.

امنیت سایبری امروز را در Apple Podcasts ، Google Podcasts دنبال کنید یا ما را به جلسه کوتاه Flash خود درباره بلندگوی هوشمند خود بیفزایید.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید