امنیت سایبری امروز ، 2 ژوئیه 2021 – چرا باید از نرم افزارهای شکسته دوری کنید


چرا باید از نرم افزارهای کرک شده دوری کنید.

امروز به امنیت سایبری خوش آمدید. جمعه 2 جولای است. من هوارد سلیمان هستم ، نویسنده کتاب های امنیت سایبری برای ITWorldCanada.com.

آخر هفته طولانی اینجا به لطف بزرگداشت روز کانادا است ، بنابراین پادکست امروز کوتاهتر از حد معمول خواهد بود. اگر یک روز تعطیل دارید ، ممنون که گوش می دهید.

همه دوست دارند پس انداز کنند. اما در محاسبات ، تلاش برای پس انداز با بارگیری نسخه های غیرقانونی برنامه ها – آنچه کارشناسان امنیتی آن را نرم افزار کرک شده می نامند – فقط مشکل ساز خواهد شد. معمولاً افرادی که پشت نرم افزار خراب هستند ، داده های شما را می دزدند ، به دستگاه شما آسیب می رسانند و در نهایت می توانند شما را فریب دهند.

آنچه مرا به یاد می آورد گزارشی از یک شرکت آنتی ویروس به نام Avast است که بدافزار جدیدی به نام Crackonosh را ترسیم می کند. وی نرم افزاری رمزگذاری نصب می کند که از رایانه قربانیان برای استخراج مخفیانه ارز رمزنگاری شده استفاده می کند. پولی که او می گیرد به کلاهبرداران می رود. نرم افزار مخرب شناسایی نمی شود زیرا به زودی پس از نصب نرم افزار ضد ویروس در رایانه شما غیرفعال می شود و از بارگیری به روزرسانی های امنیتی ویندوز جلوگیری می شود. وی همچنین یک محافظ جعلی امنیتی ویندوز با علامت تیک سبز در سینی سیستم رایانه نصب کرد تا قربانیان فکر کنند دستگاه آنها به خوبی کار می کند.

این بدافزار در تعدادی از کشورها از جمله ایالات متحده ، کانادا ، برزیل ، لهستان و هند مشاهده شده است. از جمله نسخه های جعلی بازی هایی که از این بدافزار استفاده می کنند ، Grand Theft Auto V ، NBA 2019 ، The Sims 4 ، Euro Truck Simulator 2 و سایر موارد هستند.

حتما بخوانید:
قبل از اینکه خیلی دیر شوید، Scoop را در برج خنک کننده دریافت کنید

طبق تخمین های Avast ، از سال 2018 ، این بدافزار بیش از 222000 کامپیوتر را در سراسر جهان آلوده کرده و بیش از 2 میلیون درآمد از توسعه دهندگان خود کسب کرده است. این باند می خواهد از رایانه شما فقط برای استخراج ارز رمزپایه استفاده کند. باندهای دیگری که نرم افزار رایگان اما آلوده ارائه می دهند ، داده ها را می دزدند و باج افزار را نصب می کنند. همانطور که در این گزارش آمده است ، هنگامی که شما سعی می کنید نرم افزار را بدزدید کسی در تلاش است شما را بدزدد.

فعلاً از آنجا که این تعطیلات آخر هفته است ، امروز بعد از ظهر پادکست “هفته مرور” وجود نخواهد داشت.

امنیت سایبری امروز را در Apple Podcasts ، Google Podcasts دنبال کنید یا ما را به جلسه کوتاه Flash خود درباره بلندگوی هوشمند خود بیفزایید.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید