امنیت سایبری امروز ، 19 مه 2021 – نقض داده ها با بیمه دانشجویی بین المللی ، جلوگیری از استاکر و آخرین کلاهبرداری های ایمیل تجاری


نقض داده ها در یک بیمه گر دانشجویی بین المللی ، از استفاده از نرم افزارهای ضروری و جدیدترین کلاهبرداری های ایمیل تجاری جلوگیری کنید.

امروز به امنیت سایبری خوش آمدید. این چهارشنبه ، 19 مه است. من هوارد سلیمان هستم ، خبرنگار امنیت سایبری سایت ITWorldCanada.com.

شرکت بیمه کانادا Guard.me شروع به اطلاع رسانی به بیمه شدگان در مورد نقض داده ها کرد. مارکام ، اونت. ، در پوشش دانشجویان بین المللی که تحت پوشش بیمه دولتی نیستند ، تخصص دارد. به گزارش سایت خبری Bleeping Computer ، بیمه شده گفت این شرکت در تاریخ 12 ماه مه متوجه فعالیت مشکوک در وب سایت خود شده است. اطلاعات موجود شامل تاریخ تولد و جنسیت است. آدرسهای ایمیل و پستی فیزیکی ، و همچنین شماره تلفن برخی از بیمه شدگان نیز کپی شد. اعلان نقض داده همچنین می گوید این شرکت در حال اضافه کردن احراز هویت دو عاملی برای محافظت از اطلاعات ورود به سیستم است.

آیا سازمان شما این اجازه را می دهد کارمندان از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنند؟ آیا شما به عنوان یک فرد از آن استفاده می کنید؟ در این صورت ، بهتر است مطمئن شوید که مرورگر شما فعال و فعال است. Bitdefender می گوید که کیت سو explo استفاده توسط تعدادی از مهاجمان سایبری اکنون شامل راه هایی برای دستیابی به دو آسیب پذیری بدافزار حل نشده در Explorer است. قربانیان فقط با مراجعه به یک وب سایت غیر مشکوک اما آلوده آسیب می بینند. به هر حال ، یکی از این وصله ها به سال 2018 و دیگری به سال 2019 برمی گردد. چرا هنوز توسط برخی از افراد نصب نشده است گیج کننده است.

حتما بخوانید:
دانلود 50 فیلم برتر تاریخ سینما جهان

Stalkerware دسته ای از برنامه های تلفن همراه است که به دیگران امکان نظارت بر افراد دیگر را می دهد. کلمه دیگر این spyware است. دوستداران حسادت می توانند مخفیانه stalkerware را روی تلفن هوشمند شریک خود نصب کنند. آنها می توانند به قربانی بگویند که این یک برنامه دفاع شخصی است. برخی از نرم افزارهای جاسوسی به عنوان مانیتور برای کودکان یا کارمندان به بازار عرضه می شوند. آنها تحت نام هایی چون Shadow Spy ، SpyHuman ، TrackView و دیگران قرار می گیرند. اما طبق گزارش جدید ارائه دهنده امنیت Eset ، برخی از این برنامه ها دارای خلأهای بزرگی در زمینه حفظ حریم خصوصی و امنیت هستند. که بدان معنی است که هرکسی می تواند به آنها نفوذ کند. Eset 58 برنامه اندرویدی را اسکن کرده و 158 آسیب پذیری را پیدا کرده است. درس: فکر نکنید با نصب این برنامه های شنود شنود به نفع خود ، یک عاشق ، یک کارمند یا یک کودک لطف می کنید.

در اینجا یکی دیگر است یکی از آن لحظات “اوه”. “آنکر ، دوربین های امنیتی متصل به اینترنت Eufycam را اذعان کرد که یک اشکال نرم افزاری به برخی از کاربران اجازه می دهد روز دوشنبه جریان های ویدئویی را از خانه های غریبه به جای خود ببینند. سایت خبری “ثبت” می گوید که Anker می گوید خطای نرم افزار هنگام بروزرسانی سرور است. آنکر گفت که فقط تعداد محدودی از افراد حریم خصوصی خود را نقض کرده اند. براساس رجیستری ، افرادی در ایالات متحده ، نیوزیلند ، استرالیا ، مکزیک ، برزیل ، آرژانتین و کوبا از جمله کاربران متعجب این برنامه هستند که انتظار دارند فضای داخلی خانه های خود را ببینند.

حتما بخوانید:
خرید و فروش دوچرخه اسپینینگ

من کنفرانس آنلاین بزرگ امنیت سایبری RSA را پوشش می دهم این هفته. یک جلسه مربوط به به خطر انداختن حملات ایمیل کسب و کار بود. اینها تلاش کلاهبردارانی است که خود را به عنوان متولی معرفی می کنند تا یک کارمند را مجبور کنند برای پرداخت منظم پول به آنها بفرستد یا سندی حساس برای آنها بفرستد. کارمند معتقد است که وجوه به حساب بانکی مناسب می رود یا سند به شخص مناسب می رسد. یکی از آخرین روندها: کلاهبرداران آخرین گزارش “پیری” خود را از خدمات حسابداری می خواهند. این لیستی از افرادی است که به سازمان بدهکار هستند. گزارش های پیری شامل تمام داده های شخصی است. او با کلاهبردار ایمیلی برای مقتول ارسال می کند و خود را کارمند شرکت معرفی می کند و مبلغ پرداختی را مطالبه می کند. اگر در یک بخش مالی شرکت ها کار می کنید و برای آخرین گزارش پیری درخواست مدیرعامل را از طریق ایمیل دریافت کرده اید ، از قانونی بودن درخواست اطمینان حاصل کنید.

فعلاً همین است. در آنجا داستانهای دیگری از من پیدا خواهید کرد.

امنیت سایبری امروز را در Apple Podcasts ، Google Podcasts دنبال کنید یا ما را به جلسه کوتاه Flash مربوط به بلندگوی هوشمند خود اضافه کنید.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید