امنیت سایبری امروز ، 16 ژوئن 2021 – کانادایی ها راحتی را بالاتر از امنیت ، تهدید ناپسند باج افزار ، اعلان جعلی Windows Defender و موارد دیگر قرار می دهند


کانادایی ها از نظر امنیت ، تهدید ناپسند باج افزار ، اعلان جعلی Windows Defender و موارد دیگر را تهدید می کنند.

امروز به امنیت سایبری خوش آمدید. این چهارشنبه ، 16 ژوئن است. من هوارد سلیمان هستم ، یک گزارشگر امنیت سایبری برای ITWorldCanada.com.

کانادایی ها بیشتر از قبل در اینترنت خرج کنید ، بخشی از آن به دلیل همه گیری است. پاسخ دهندگان در یک نظرسنجی جدید IBM بر روی 1000 نفر گفتند که آنها از زمان شروع همه گیری به طور متوسط ​​پنج حساب آنلاین جدید ایجاد کرده اند. این مطالعه همچنین نشان می دهد که افراد ممکن است راحتی را مقدم بر امنیت قرار دهند. در نظر بگیرید که کمتر از سه چهارم پاسخ دهندگان می گویند از اعتبار ورود به سیستم برای بیش از یک سایت مجدداً استفاده می کنند. اگر سایت ها اطلاعات شخصی یا شماره کارت اعتباری را بخواهند و بعداً هک شوند ، این خطرناک است. کلاهبرداران اغلب سعی می کنند رمزهای عبور از یک سایت را برای نفوذ به دیگران سرقت کنند.

یک چهارم پاسخ دهندگان گفتند که به جای مراجعه به فروشگاه فیزیکی یا تماس تلفنی برای سفارش چیزی ، ترجیح می دهند از یک برنامه بالقوه ناامن برای ثبت سفارش استفاده کنند.

از طرف دیگر ، 30٪ از پاسخ دهندگان می گویند که از یک برنامه مدیریت رمز عبور یا یک مدیر رمز عبور در مرورگر خود استفاده می کنند. 45 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که رمزهای عبور خود را به خاطر می آورند و 35 درصد دیگر می گویند که رمزهای عبور خود را یادداشت می کنند. اما این پاسخ دهندگان نمی گویند که این رمزهای عبور نوشته شده را در کجا نگهداری می کنند – روی یک یادداشت چسبنده در دفتر که دیگران می توانند ببینند ، یا در کتابی که در کشوی قفل شده نگهداری می شود؟

تقریباً 60 درصد پاسخ دهندگان از احراز هویت چند عاملی حداقل یک حساب آنلاین استفاده می کنند. این به اندازه کافی بالا نیست.

حتما بخوانید:
Telesat 400 میلیون دلار سرمایه از كبك دریافت خواهد كرد

خبر خوب این است که 70 درصد می گویند به برنامه ای در تلفن هوشمند خود که خواهان اجازه پیگیری فعالیت آنها در سایر برنامه ها و وب سایت ها است اجازه نمی دهند.

گانگسترها تحت فشارهای فزاینده اجرای قانون هستند ، اما آنها تسلیم نمی شوند. به گزارش سایت خبری مادربرد ، وی اخیراً عکس برهنه دزدیده شده ای از یک کارمند شرکت را هنگام تلاش برای تحت فشار قرار دادن یک قربانی برای پرداخت یک باند ، در اینترنت منتشر کرده است. داستان نمی گوید مهاجمان این عکس را از کجا آورده اند ، آیا این عکس در ایمیل شرکت قربانی بوده یا در پوشه تصاویر آنها ذخیره شده است. با این وجود ، به نظر می رسد که مهاجمان ابتدا قسمت کوچکی از تصویر و در نهایت عکس کامل زن را تحت فشار قرار داده اند.

شرکت های امنیت سایبری بعضی اوقات اشتباه می کنند آخرین نمونه یک شرکت تجزیه و تحلیل امنیتی اسرائیل به نام Cognyte Software است. به گفته محققان یک شرکت انگلیسی به نام Comparitech ، این پایگاه اطلاعاتی محافظت نشده از بیش از 5 میلیارد رکورد جمع آوری شده از داده های سرقت شده به جا گذاشت. این پایگاه داده در تاریخ 28 مه ، احتمالاً در روز ایجاد آن ، پیدا شد. روز بعد ، به Cognyte اطلاع داده شد ، اما سه روز دیگر طول کشید تا خاموش شود. اگرچه این داده ها از طریق هک های قبلی از طریق وب تاریک برای فروش در دسترس بود ، اما اگر کلاهبرداری بانک اطلاعاتی را پیدا می کرد ، اطلاعات رایگان را برای کمک به هک ها و کلاهبرداری هویت دریافت می کرد.

از جمله ویژگی ها ارائه شده توسط ویندوز توانایی ارسال اعلان به صفحه نمایش کاربران است. متأسفانه ، کلاهبرداران به طور فزاینده ای از آن برای کلاهبرداری استفاده می کنند. به گفته مک آفی ، یکی از آخرین موارد باعث می شود که اعلان به روزرسانی Windows Defender ظاهر شود. قربانیانی که روی پنجره بازشو کلیک می کنند به یک وب سایت بروزرسانی جعلی منتقل می شوند که از آنها می خواهد برای نصب به روزرسانی کلیک کنند. این البته بدافزار است. آنتی ویروس یا نرم افزار ضد بدافزار خوب باید این مسئله را متوجه شود. تنها راه ایمن برای نصب به روزرسانی در هر محصول مایکروسافت از طریق Windows Update است.

حتما بخوانید:
پیش بینی های امنیت سایبری 2023 - قسمت 1

فقط لازم است چند ثانیه برای شکستن داده ها برای ایجاد آسیب. این به تازگی توسط یک ارائه دهنده خدمات ایالات متحده در نمونه دیگری از حمله زنجیره تامین کشف شده است. JJ Keller مسئول ارائه خدمات انطباق نظارتی به AmeriGas است که گاز پروپان می فروشد. ماه گذشته ، جی جی کلر کشف کرد که یک کارمند قربانی یک ایمیل فیشینگ شده است. در هشت ثانیه قبل از دستگیری هک ، مهاجم توانست پیوست اطلاعات شخصی 123 کارمند AmeriGas را مشاهده کند. در نامه ای به دادستان کل نیوهمشایر آمده است که اطلاعات کپی نشده است. با این حال ، مهاجم می تواند از صفحه عکس بگیرد.

و در نهایت، مقامات پلیس و بهداشت در 92 کشور برای تعطیل کردن داروخانه های آنلاین تقلبی با اینترپل همکاری کرده اند. این سایت ها داروها و محصولات پزشکی تقلبی و غیرقانونی را به فروش می رسانند. بیش از 113000 پیوند وب ، وب سایت و بازارهای آنلاین بسته شده است. علاوه بر این ، ماه گذشته در طی جراحی میلیون ها دارو و دستگاه تقلبی کشف و ضبط شد. بیش از نیمی از این دستگاه ها جعبه تست جعلی COVID-19 بودند. یک نفر در ونزوئلا به دلیل ایجاد یک بستر تجارت الکترونیکی WhatsApp برای فروش داروهای غیرقانونی دستگیر شد.

فعلاً به یاد داشته باشید که پیوندهای مربوط به جزئیات داستان پادکست در نسخه متنی ITWorldCanada.com است. در آنجا داستانهای دیگری از من پیدا خواهید کرد.

امنیت سایبری امروز را در Apple Podcasts ، Google Podcasts دنبال کنید یا ما را به جلسه کوتاه Flash خود درباره بلندگوی هوشمند خود بیفزایید.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید