امنیت سایبری امروز ، 15 سپتامبر 2021 – پایگاه داده عظیمی از اطلاعات مربوط به برنامه های کاربردی برای تناسب اندام بدون محافظت در برابر Olympus پیدا شد و وصله های امنیتی منتشر شد


پایگاه داده عظیمی از اطلاعات برنامه تناسب اندام بدون حفاظت یافت می شود ، Olympus تلاش برای حمله به بدافزارها و انتشار وصله های امنیتی را توصیف می کند.

به امنیت سایبری امروز خوش آمدید. چهارشنبه ، 15 سپتامبر. من هوارد سلیمان هستم ، نویسنده امنیت سایبری برای ITWorldCanada.com.

یه شرکت دیگه نتوانست اطمینان حاصل کند که کارکنان آن به درستی از داده هایی که روی آنها کار می کردند محافظت می کنند. این بار این یک شرکت آمریکایی به نام GetHealth است. این یک API است که داده ها را از سالن های ورزشی پوشیدنی مانند Fitbit ، Apple Healthkit ، Google Fit و دیگران جمع آوری می کند. بدیهی است GetHealth به کاربران کمک می کند تا این داده ها را در رایانه های خود جمع آوری کنند. اما محققان امنیتی پایگاه داده GetHealth بدون رمز را در اینترنت کشف کرده اند که بیش از 61 میلیون پرونده کاربر رمز نشده را در سراسر جهان ذخیره می کند. برخی از داده ها حاوی اطلاعات شخصی ، از جمله نام ، تاریخ تولد است. با توجه به سایت خبری وب سایت Planet ، که این کشف را انجام داده است ، وب سایت GetHealth می گوید مطابق قانون فدرال حفاظت از داده های بهداشتی ایالات متحده است.

المپوس ، که تجهیزات نوری را برای مصارف صنعتی و پزشکی می سازد می گوید هفته گذشته با حمله بدافزار مورد حمله قرار گرفت. شبکه های فروش و تولید برای اروپا و خاورمیانه تحت تأثیر قرار گرفت. به گفته این شرکت ، هیچ مدرکی مبنی بر از دست دادن داده ها وجود ندارد. منبع با این حال گفت که سایت اطلاعاتی Tech Crunch Olympus یادداشتی را در مورد باج افزار پیدا کرده است که ادعا می کند داده ها رمزگذاری شده اند.

حتما بخوانید:
هشتگ روند - HP سطح رایگان را از برنامه پرداخت حذف می کند. نقض گسترده داده ها در تگزاس ؛ هرج و مرج در یوبی سافت مونترال

یک عدد وجود دارد از مهمترین به روز رسانی های امنیتی جدید که باید بدانید و نصب کنید:

-کاربران Google Chrome باید آخرین نسخه مرورگر را به روز کنند. این به این دلیل است که دو آسیب پذیری با شدت بالا شناسایی شده است. نسخه ای که برای شروع نیاز دارید با 93 شروع می شود و با .82 خاتمه می یابد.

-Apple به روزرسانی های امنیتی را برای دستگاه های دارای iOS و macOS منتشر کرده است. این بدان معناست که iPhone ، iPad ، iPod و Mac. یکی از به روز رسانی ها آسیب پذیری کشف شده توسط آزمایشگاه Citizen در دانشگاه تورنتو را برطرف می کند. این برنامه توسط شرکتی اداره می شود که نرم افزارهای امنیتی را به دولت ها و ادارات پلیس می فروشد ، زیرا شناخته شده است که از آنها برای به خطر انداختن دستگاه های فعالان سیاسی و خبرنگاران استفاده می کند.

-و از آنجا که دیروز ماهانه سه شنبه پچ بود ، مایکروسافت تعدادی از به روز رسانی ها را برای Windows و سایر محصولات منتشر کرد. یکی از مهمترین موارد ، رفع مشکلی است که من جمعه گذشته در اجزای ارائه دهنده مرورگر Windows به نام MSHTML گزارش دادم. مانند همیشه ، اطمینان حاصل کنید که به روز رسانی ویندوز به سرعت نصب می شود.

دارندگان کامپیوترهای HP با OMEN Gaming Hub امیدواریم به هشدار امنیتی توجه کرده و وصله ای را ارسال کنیم که در اواخر ژوئیه برای آنها ارسال شده است. این به این دلیل است که شامل آسیب پذیری جدی نرم افزار می شود. این خبر فقط در حال حاضر ظاهر می شود زیرا SentinelOne ، شرکت امنیت سایبری که این نقص را کشف کرده است ، گزارش مفصلی در مورد آن منتشر کرده است. غیر معمول نیست که شرکتها هفته ها یا ماهها پس از انتشار بیصدا این گونه گزارشها را به کارشناسان فناوری اطلاعات منتشر کنند به این امید که اکثر دستگاهها در حال حاضر وصله داشته باشند.

حتما بخوانید:
آب انار گیر دستی آلومینومی مناسب برای عصاره گیری انار، پرتقال، لیمو و انواع مرکبات

این فعلا به یاد داشته باشید که پیوندها به جزئیات مربوط به داستان های پادکست در نسخه متنی ITWorldCanada.com است. در آنجا داستانهای دیگر من را خواهید یافت.

امنیت سایبری را امروز در پادکست های Apple ، Google Podcasts دنبال کنید یا ما را در بلندگوی هوشمند خود به Flash Briefing خود اضافه کنید.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید