الکترود ضدسایش – ادرس

فقط با سنگ زنی قابل ماشینکاری بوده و برای جوشکاری فولادهای حساس به ترک یک لایه نرم کننده الکترود AMA 1803J توصیه می شود. دارای فلاکسی سنگینی می باشند. الکترودهای انجماد پرشده از فلاکسی سنگین برخوردار هستند. جوشکاری با MIG سریعتر می باشد و نیاز به تجربه کمتر از TIG است. یکی از شاخصه ها در انتخاب الکترود قطر آن که همان قطر مغزی است می باشد.هرچه قطعه کار ضخیم تر باشد،جریان موردنیاز برای جوشکاری و همچنین قطر الکترود نیز باشد بیش تر شود.کوچکترین سایز الکترود،2.5 است که با آمپر 60 تا 90 کار می کند و برای جوش لوله گاز و آب خانگی و نیز آهن با ضخامت 2 تا3 ملی متر مناسب است.الکترود 3 که در واقع 3.25 هست،برای فلزات 5 میلی متر به بالا استفاده می شود و جریان مورد نیاز آن روی جعبه آن درج شده است.الکترود 5 و4 برای اسکلت ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید الکترود ضد سایش زمانی که از یک منبع جریان در جوشکاری استیل استفاده می شود باعث می شود که نقاط مربوطه به راحتی به هم متصل و جوش خورده شوند. که به نوبت خود از امکان تشکیل خوردگی های بین دانه ای کاهش می دهد. به دلیل ایجاد فاز ترد و شکننده مارتنزیت، امکان استفاده از آن در سرویس های کاری زیر ۴۲۰ درجه سانتیگراد با مشکل مواجه است. علاوه بر ایجاد قوس قوی، در جوشکاری سرباره کمی ایجاد می کنند که امکان استفاده در تمام موقعیت های جوشکاری را دارا هستند. قرار گرفتن عدد 1 نشان دهنده ی الکترودهایی است که می توان از آن ها در همه ی حالات و موقعیت ها استفاده کرد. اما اگر علامت چهارم “یک” باشد حالات کاربرد الکترود در جوشکاری با DC , الکترود ضد سایش آما AC است. اگر علامت چهارم ۳ بود این الکترود را می توان با جریان AC متناوب یا جریان مستقیم به کار گرفت. آیا استینلس استیل ها جذب آهنربا می شوند؟

حتما بخوانید:
چگونه اسباب بازی من را به یک فروشنده بهتر تبدیل کرد

انواع الکترود ضد سایش عدد 1،×1××E :الکترود جوشکاری در تمام موقعیت ها کاربرد دارد. عمده تفاوت بین این دو دسته از الکترودها در روکش آنهاست که الکترودهای تقلبی معمولا روکش بیکیفیت که سرتاسر آن خوردگی و ترک دارند و طول آنها از میزان استاندارد کوتاه تر است. اما این موضوع باعث شکننده تر شدن آن می شود. الکترود فوق به طور معمول برای جوشکاری فولادهای مقاوم به خوردگی و سایش با ترکیبات شیمیایی همانند، به خصوص فولادهای پایدار در برابر خوردگی اسید سولفوریک، به هردو صورت ریختگی و آهنگری شده و بدون نیاز به عملیات حرارتی پسگرمایی مورد استفاده قرار می گیرند. برای معرفی الکترودهایی که در موقعیت های افقی و سطحی استفاده می شوند عدد 2 و برای الکترودهایی که از آن ها در موقعیت و شرایط افقی استفاده می شوند عدد 3 به جای سومین عدد قرار می گیرد. وجود آلیاژ محتوی نیتروژن خطر بوجود آمدن کاربید های بین دانه ای را که به دلیل زیاد شدن کربن به وجود می آیند را تقلیل می دهد. به همین علت، خطر بروز خوردگی مرز دانه ای و بین دانه ای، به علت کاهش مقدار کاربیدها به حداقل میرسد. گروه دوم که جوش نقطه ای نامیده می شود، یکی از روش های جوشکاری بسیار ارزان می باشد.

عدد سوم، حالت های متنوع جوش را تعیین می کند . الکترودهائی که علامت سوم آنها ۳باشد تنها در حالت افقی مورد استفاده قرار می گیرند. عدد آخر از سمت چپ،نوع جریان را مشخص می کند و می تواند بین 0 تا 6 باشد.اگر این عدد صفر باشد،به این معنی است که الکترود فقط با جریان برق کار می کند.اگر عدد آخر 1 باشد،در حالت AC و DC،با درجه سختی جوش کم و در درزها و شکاف های مقعر کاربرد دارد.اگر این عدد 2 باشد،با جریان AC و DC به کار می رود و نفوذ جوش آن متوسط و درجه سختی کمی بیش تر از شماره 1 می باشد.عدد 3،با جریان مستقیم کار می کند و قوس الکتریکی آرامی دارد.اگر علامت آخر 4 باشد با جریان AC و DC کار می کند و برای شکاف های عمیق و یا در جایی که نیاز به چندین گرده جوش باشد مناسب می باشد.اگر عدد آخر 5 باشد با جریان DC کار می کند و برای شکاف های باز و عمیق مناسب است.عدد 6 نیز مانند عدد 5 است با این تفاوت که با جریان AC کار می کند. نوع دیگری از الکترود های E320 نیز توسط تولیدکنندگانی ساخته می شود که ترکیب خود، دارای عنصر نیوبیوم نبوده و بنابر ابن پس از اتمام جوشکاری.

حتما بخوانید:
نقد و بررسی 2 مدل لپ تاپ اچ پی استوک