“اطلس جرایم سایبری” به پلیس و شرکت های فناوری کمک می کند تا با عوامل تهدید مبارزه کنند


مایکروسافت و فورتی نت از جمله شرکت‌های فناوری هستند که از آغاز رسمی تلاش برای نقشه‌برداری از فعالیت‌های مجرمانه سایبری و شناسایی واکنش‌های مشترک بخش عمومی و خصوصی به تهدیدات سایبری حمایت می‌کنند.

امروز اعلام شد که کار بر روی اطلس جرایم سایبری به میزبانی مجمع جهانی اقتصاد برای دو تا سه سال آینده برگزار خواهد شد. دو شرکت فناوری، به اضافه PayPal و Banco Santander، تا زمانی که به اندازه کافی برای تبدیل شدن به یک پلت فرم مستقل ایجاد شود، به دبیرخانه حمایت کننده اطلس کمک خواهند کرد.

این اعلامیه در نشست سالانه این انجمن در سوئیس اعلام شد.

هدف، فراهم کردن بستری برای بازرسان پیشرو در جرایم سایبری، آژانس های مجری قانون ملی و بین المللی، و کسب و کارهای جهانی برای به اشتراک گذاشتن دانش، تولید توصیه های سیاستی و شناسایی فرصت هایی برای اقدام هماهنگ برای مبارزه با تهدیدات سایبری است.

این انجمن در بیانیه خود گفت که اولین بار در کنفرانس RSA در سانفرانسیسکو در ژوئن 2022 اعلام شد، کار بر روی اطلس جرایم سایبری با تجزیه و تحلیل 13 گروه جنایتکار توسط بازرسان جرایم سایبری آغاز شده است.

برد اسمیت، نایب رئیس و رئیس مایکروسافت در بیانیه ای گفت: “مجرمان سایبری در سایه کار می کنند و از آسیب پذیری ها برای انجام حملات ویرانگر سوء استفاده می کنند.” “اطلس جرایم سایبری یک انجمن مهم را فراهم می کند که بخش های عمومی و خصوصی را برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات عملی و استفاده از داده های بین بخشی، قابلیت ها و تخصص، که برای مختل کردن سریع و در مقیاس جرایم سایبری ضروری است، گرد هم می آورد.”

به طور جداگانه، این مجمع چشم انداز سالانه امنیت سایبری جهانی خود را منتشر کرد و گفت که تحقیقات آن نشان می دهد رهبران کسب و کار نسبت به یک سال قبل از مسائل سایبری سازمان خود بیشتر آگاه هستند. این گزارش می افزاید: «با این وجود، رهبران سایبری هنوز در تلاش هستند تا خطری را که مسائل سایبری برای سازمان هایشان ایجاد می کند، به زبانی که همتایان تجاری آنها کاملاً درک می کنند و می توانند بر اساس آن عمل کنند، بیان کنند. در نتیجه، توافق بر سر بهترین روش برای مقابله با ریسک سایبری چالشی برای رهبران سازمانی باقی می ماند.

حتما بخوانید:
اتریوم چیست ؟

از جمله یافته های نظرسنجی:

– رهبران تجاری و سایبری بر این باورند که بی ثباتی ژئوپلیتیک جهانی در حد متوسط ​​یا بسیار زیاد است
احتمالاً در دو سال آینده منجر به یک رویداد سایبری فاجعه آمیز خواهد شد.

– ماهیت تهدیدات سایبری تغییر کرده است. پاسخ دهندگان اکنون بر این باورند که مهاجمان سایبری بیشتر بر روی اختلال در کسب و کار و آسیب به شهرت تمرکز می کنند. اینها دو نگرانی اصلی در میان پاسخ دهندگان هستند.

– 43 درصد از رهبران کسب و کار فکر می کنند که احتمال دارد در دو سال آینده، یک حمله سایبری به طور مادی بر سازمان آنها تأثیر بگذارد.

– نگرانی‌های مربوط به حفاظت از داده‌ها و امنیت سایبری ناشی از تقسیم‌بندی ژئوپلیتیکی هستند
تأثیر فزاینده ای بر نحوه عملکرد کسب و کارها و کشورهایی که در آنها سرمایه گذاری می کنند.

– فقدان کارشناسان سایبری ماهر تهدیدی برای مشاغل و جوامع است و بخش‌های کلیدی مانند شرکت‌های انرژی از شکاف ۲۵ درصدی در مهارت‌های حیاتی خبر می‌دهند. در این گزارش آمده است که یک راه حل گسترده برای افزایش عرضه متخصصان سایبری، گسترش و ترویج تلاش‌های فراگیری و تنوع است. علاوه بر این، درک طیف وسیعی از مهارت‌های مورد نیاز امروزه می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا استخرهای استخدام خود را گسترش دهند.

– مدیران سایبری اکنون بیشتر به قوانین حریم خصوصی داده ها و مقررات امنیت سایبری به عنوان ابزارهای مؤثر برای کاهش خطرات سایبری در سراسر یک بخش نگاه می کنند. به گفته نویسندگان، این یک تغییر قابل توجه در درک از گزارش Outlook 2022 است.

حتما بخوانید:
۸ توصیه برای افزایش فروش لوازم آرایشی بهداشتی در اینستاگرام

رهبران سایبری و کسب و کار هنوز کارهای زیادی برای درک واقعی یکدیگر دارند، خطرات سایبری که برای کسب و کارشان ایجاد می کند را بیان کرده و آن را به
این گزارش هشدار می دهد که اقدامات مدیریتی و کاهش معنادار.

“از آنجایی که چشم انداز سایبری نوید پیچیده تر شدن در سال های آینده را می دهد، بسیار مهم است که سازمان ها در حال حاضر برای حل این مشکل تلاش کنند، اگر می خواهند انعطاف پذیری سایبری سیستمی را برای بلند مدت ایجاد کنند.”

نتایج این گزارش از تجزیه و تحلیل داده های بسیاری از منابع حاصل شده است: نظرسنجی از رهبران سازمانی جهانی. کارگاهی با جامعه رهبری امنیت سایبری مجمع جهانی اقتصاد و شورای آینده جهانی در مورد امنیت سایبری در اکتبر 2022، و همچنین کارگاه های آموزشی که در طول نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در مورد امنیت سایبری در نوامبر 2022 برگزار شد. مصاحبه با کارشناسان و جلسات دوجانبه؛ مجموعه داده ها از گزارش ها، تحقیقات و مقالات منتشر شده توسط مجمع جهانی اقتصاد و اشخاص ثالث معتبر؛ و مشاوره با 151 رهبر سازمانی جهانی.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید