اسپری، لوسیون یا ژل ضد آفتاب؟

افرادی هستند که دارای پوستی مختلط بوده، یعنی در ناحیه ای از پوست صورت، خشکی و در ناحیه دیگر مانند بینی و یا گونه ها، پوستی چرب دارند. مهم ترین توصیه به افرادی که در استفاده از ضد آفتاب کمی خساست به خرج می دهند باید بگوییم که زمانی می توانید از اثرات مضر در امان باشید که نقاطی که در مقابل اشعه های مضر است به طور کامل با کرم یا لوسیون ضد افتاب پوشش داده باشید از این رو باید مقدار مناسبی از ضدآفتاب را بر پوست خود بزنید و به آن زمان کافی بدهید تا به طور کامل جذب پوست شود.

افرادی که دچار تعرق زیاد می شوند این افراد باید تعداد دفعات تمدید کرم ضدآفتاب شان را افزایش دهید. با توجه به انواع سفید و رنگی این کرم میتوانید محصولی را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما نیز تطابق بیشتری داشته باشد. در این بخش 12 مورد غیر منتظره که می توانند اثر کرم ضد افتاب شما را کم کنند و همچنین چگونگی خرید یک کرم خوب و موثر ولی کم بها برای سالم و ایمن نگه داشتن پوستتان ذکر می شود. لباس فاکتور حفاظتی در برابر نور آفتاب نیست بنابراین برای تمام قسمتهای بدن باید از کرم استفاده کرد.

اکتوکویلین، بموتریزینول، و بیزوکتریزول ترکیباتی از چی در برابر نور آفتاب مقاومت بالایی دارند و هنگامی که با سایر مواد شیمیایی جذب کننده ترکیب میشوند قابلیت مقاومت در برابر نور آفتاب را در محصول مورد نظر شما افزایش میدهند. علاوه بر استفاده نکردن از کرمی با فاکتور حفاظتی خوب در کنار استخر ، شما احتمالا کارهایی انجام می دهید که سهوا اثر کرم ضد آفتاب شما را کم می کند و همین امر منجر به اثرات خطرناک نور آفتاب می شود که شما حتی متوجه نشده اید که در معرض این خطر هستید. در کنار SPF به محافظت کرم از پوست دربرابر اشعههای UVA هم توجه کنید.

حتما بخوانید:
ارزیابی توان زیستی و آپوپتوزیس در اسپرمهای انسان تیمار شده با سدیم آرسنیت

ضدآفتاب فقط یکی از روشهایی است که مانع رسیدن اشعههای مضر آفتاب به پوست کرم ضد آفتاب و ضد لک ام کیو میشود. اگر پوست شما به راحتی در مقابل نور آفتاب تیره میشود باید از کرم ضد آفتاب با عیار حفاظتی ۱۵ به بالا استفاده کنید. تنوع و گوناگونی کرم های ضد آفتاب باعث شده هر فردی به راحتی با کمی تحقیق و صبر به بهترین کرمی که با پوست او سازگاری بالایی داشته باشد برسد. مثال هایی از داروهای نسخه ای حساس به نور مانند داروهای آکنه می باشند که شامل داکسی سایکلین، مینو سیکلین و ایزوترتینوئین و همچنین داروهای آکنه موضعی بدون نیاز به نسخه مانند بنزوئیل پراکسید و رتینول، داروهای ضد افسردگی شامل داروهای تجویز شده و درمان های گیاهی، آنتی هیستامین ها ( مانند بنادریل ) همگی میتواند باعث ایجاد حساسیت نسبت به نور شوند ، بنابراین اگر در مورد این داروها اطمینان ندارید با دکترتان مشورت کنید.