استاندارد Canadian Digital Trust & Identity و سایر موارد در دست بررسی، نظرات دعوت شده است


شورای استراتژی CIO اعلام کرده است که در حال حاضر از نظرات خود در مورد پیش نویس ویرایش دوم استاندارد ملی کانادا برای مبانی اعتماد و هویت دیجیتال دعوت می کند (CAN/CIOSC 103-1: 2020، اعتماد دیجیتال و هویت – قسمت 1)، که حداقل الزامات و مجموعه‌ای از کنترل‌ها را برای ایجاد و حفظ اعتماد در سیستم‌ها و خدمات دیجیتالی که اطلاعات هویت و اعتبار مربوط به افراد و سازمان‌ها را تایید و/یا دریافت می‌کنند، مشخص می‌کند.

شورای راهبردی CIO که توسط شورای استاندارد کانادا تایید شده است، متشکل از مدیران ارشد اطلاعات و مدیران فناوری است که برای کار بر روی اولویت های دیجیتال مشترک نیروهای خود را ملحق کرده اند. استانداردهای منتشر شده و در حال پیشرفت آن بیش از ده ها حوزه را شامل می شود، از جمله بلاک چین کشاورزی، هوش مصنوعی، امنیت سایبری، شهرهای متصل، رای گیری آنلاین، امور مالی باز، تدارکات، سلامت، مهارت های دیجیتال، هویت دیجیتال، امور مالی باز و موارد دیگر.

هر استاندارد شامل برنامه ای برای بازنگری خود است – در مورد اعتماد و هویت دیجیتال، یک سال پس از انتشار به دلیل چشم انداز سریع در حال تغییر آغاز شد – که ممکن است منجر به اصلاح، الحاق یا حتی پس گرفتن استاندارد شود. با این حال، کیت جانسا، مدیر اجرایی شورای راهبردی CIO، گفت، هر ذینفعی می تواند در هر زمان نظرات خود را ارائه دهد و کمیته فنی موظف است آنها را بررسی کرده و اقدامات لازم را انجام دهد.

“با هر استانداردی که شورای استراتژی CIO تولید می کند، به همان اندازه که استانداردهای ملی کانادا هستند، برای استفاده جهانی مناسب هستند، با هدف اطلاع دادن به سهامداران، چه در داخل و چه در خارج از کشور در مورد انتظارات محصولات، خدمات و … مردم، و با این استاندارد خاص، حصول اطمینان از در نظر گرفتن منافع کانادا به عنوان برنامه های هویت دیجیتال جدید در سراسر جهان، او گفت. بسیاری از چیزهایی که ما دریافتیم این است که وقتی صحبت از رقابت پذیری یک کشور، رفاه ما، ابعاد اقتصادی و غیراقتصادی به میان می آید، با قوانین و مقرراتی که همگام با تغییرات تکنولوژیکی نیستند، نیاز به ایجاد وجود دارد. اجماع در مورد انتظارات از محصولات، خدمات و افراد در فضا.

حتما بخوانید:
پیستون چیست و چه جنسی دارد؟

دو استاندارد منتشر نشده نیز برای بررسی و نظر عمومی باز هستند: CAN/CIOSC 112-20XX، استاندارد ملی شغلی برای نیروی کار امنیت سایبری، و CAN/CIOSC 100-8:20xx، حاکمیت داده – قسمت 8: چارچوب برای اقامت و حاکمیت جغرافیایی .

نظرات در مورد ویرایش دوم Digital Trust & Identity – Part 1 تا سپتامبر ارائه می شود. 21، 2022. نظرات در مورد استاندارد ملی شغلی برای نیروی کار امنیت سایبری باید تا اکتبر. 21، 2022، و نظرات در مورد استاندارد حاکمیت داده تا 31 اکتبر 2022 موظف است.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید