استارک آزمایشگاه استارک را برای Chrome هنگام راه اندازی AODA انتاریو معرفی می کند


مهلت مقررات معلولیت دسترسی Ontaris (AODA) از 30 ژوئن فرا رسیده و از بین رفته است ، بسیاری از سازمان ها برای دسترسی بیشتر به حضور آنلاین خود تلاش می کنند.

مشکلات شامل محدودیت استفاده از صفحه کلید ، فرمهای مبهم مشخص شده و PDF خواندن دشوار است ، و همچنین حذف توضیحات تصاویر برای افراد کم بینا. با بیش از 6 میلیون کانادایی معلول در نظر گرفته شده است، این یک چالش مهم را ایجاد می کند در صورت نیاز به راه حل.

افزونه دسترسی وب Stark که از قبل در سیستم عامل هایی مانند Figma ، Sketch و Adobe XD ادغام شده است ، به تازگی Stark را برای Google Chrome راه اندازی کرده است. مرورگر استxtension به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا ملاحظات دسترسی را در سایت های خود با ابزارهای بی درنگ ادغام کنند.

به طور خاص ، برنامه Stark به توسعه دهندگان کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل کنند که وب سایت های آنها از استانداردهای AA و AAA WCAG 2.0 برخوردار بوده و از مقررات AODA پیروی می کنند. عدم رعایت این استانداردها می تواند منجر به جریمه نقدی حداکثر 100000 دلار در روز شود، ایجاد انگیزه به توسعه دهندگان برای نفس کشیدن وب سایت هایشان.

Chrome Stark برای کاربران پولی و رایگان در دسترس است. در یک پست وبلاگ ، استارک به ویژگی های اضافی آینده اشاره کرد.

“ما می دانیم که دسترسی فراتر از رنگها است ، اما رنگ جهانی است و یکی از بزرگترین سطح شیب دار در جهان دسترسی است. این همان چیزی است که رشته ها را به هم متصل می کند و در جهانی که سیلوها کاتالیزور عدم آموزش کافی برای دستیابی و عملکرد در فرآیند تولید محصول هستند ، همه ما برای رمپ های آسان هستیم. ” “به همین ترتیب ، ما به سرعت طیف وسیعی از ابزارهای ارائه شده در نرم افزار طراحی را گسترش می دهیم و در آینده نزدیک ویژگی ها و پیشرفت های بیشتری را به Chrome اضافه خواهیم کرد.

حتما بخوانید:
Zoom در Zoomtopia 2022 از نوآوری های خود رونمایی کرد


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید