ادغام Google Meet و Google Duo رسما آغاز شد


ادغام Google Meet و Google Duo که در 2 ژوئن 2022 اعلام شد رسما آغاز شده است. در هفته‌های آینده، Google Duo به Google Meet تغییر نام می‌دهد و همه ویژگی‌های Google Meet را شامل می‌شود و تماس‌های ویدیویی و جلسات را در تلفن همراه و وب در «یک راه‌حل متصل» ترکیب می‌کند. برنامه اصلی Google Meet تا اطلاع ثانوی باقی خواهد ماند.

ادغام Google Duo و Google Meet به این معنی است که اکنون دو برنامه “Google Meet” وجود خواهد داشت که کاربران را سردرگم کرده است. طبق مقاله راهنمای منتشر شده توسط گوگل، کاربران باید برنامه های خود را به روز کنند، پس از آن نماد برنامه Google Duo به نماد Google Meet تغییر می کند، در حالی که نماد برنامه Google Meet فعلی به Meet (اصلی) تغییر می کند. پس از عرضه کامل به‌روزرسانی‌ها، کاربران تنها Google Meet به نسخه جدید (برنامه Google Duo به‌روزرسانی‌شده) هدایت می‌شوند.

گوگل می‌گوید این به‌روزرسانی‌ها در زمان‌های مختلف برای کاربران سراسر جهان ارائه می‌شوند.

ادغام نیازی به دانلود برنامه یا هزینه اضافی ندارد و همه تماس‌ها، پیام‌ها و مخاطبین پس از تغییر باقی خواهند ماند.

برنامه به روز شده Duo به کاربران امکان می دهد جلساتی را ایجاد کنند، برنامه ریزی کنند، و به جلسات بپیوندند، از چت درون جلسه استفاده کنند، پس زمینه های مجازی را سفارشی کنند، زیرنویس های بسته را اضافه کنند و با حداکثر 100 کاربر تعامل داشته باشند، که از محدودیت فعلی 32 نفر ارتقا یافته است. ویژگی‌های موجود Google Duo نیز باقی خواهند ماند، از جمله تماس‌های ویدیویی، فیلترها و جلوه‌ها، پیام‌رسانی و دستیار Google.

حتما بخوانید:
پاناسونیک یک تبلت محکم Toughbook FZ-A3 را معرفی می کند

با این حال، کاربران Google Duo که حساب‌هایشان فقط با شماره تلفن همراهشان راه‌اندازی شده است، برای دسترسی به همه ویژگی‌های جلسه، به حساب Google نیاز دارند. دسترسی به ویژگی‌های جلسه ممتاز نیز به طرح اشتراک کاربر بستگی دارد.

Google هنوز اعلام نکرده است که Meet (اصل) چه زمانی خواهد بود فسخ کرد و گفت: «می‌خواهیم به شما اطلاع می دهد که چه زمانی باید به تجربه برنامه جدید مهاجرت کنید.”


منبع: night-sky.ir