ادغام راجرز-شاو: دفتر رقابت مبارزه را رها کرد، مجلس عوام بررسی خود را آغاز کرد


پس از اینکه روز گذشته درخواست دادگاه فدرال برای جلوگیری از ادغام راجرز-شاو رد شد، دفتر رقابت اعلام کرد که از تصمیم دادگاه فدرال درخواست تجدیدنظر نخواهد کرد.

متیو باسبول، کمیسر رقابت گفت: «ما واقعاً از اینکه دادگاه استیناف فدرال درخواست تجدیدنظر ما را در مورد تصمیم دادگاه رقابت در راجرز-شاو رد کرده است، ناامید شدیم. اگرچه تحولات امروز دلسرد کننده است، اما ما بر یافته های تحقیقات خود و تصمیم برای به چالش کشیدن ادغام می ایستیم.

این حکم صریح بود و با اکثریت قاطع از تصمیم دادگاه رقابت حمایت کرد، که این دفتر استدلال کرد که از نظر قانونی دارای نقص است.

راجرز، شاو و کبکور در بیانیه ای مشترک رضایت خود را از این حکم اعلام کردند. ما از این تصمیم روشن، صریح و متفق القول دادگاه استیناف فدرال استقبال می کنیم. ما به همکاری با نوآوری، علم و توسعه اقتصادی کانادا ادامه می‌دهیم تا تایید نهایی مورد نیاز برای بستن تراکنش‌های طرفدار رقابت و ایجاد چهارمین اپراتور بی‌سیم قوی‌تر در کانادا و یک رقیب توانمندتر خط سیم را به دست آوریم.

تصمیم دادگاه فدرال و عقب‌نشینی دفتر به این معنی است که قرارداد ادغام ۲۶ میلیارد دلاری کانادا می‌تواند برای تایید نهایی به وزیر فرانسوا فیلیپ شامپاین برسد.

با این حال، ارائه دهنده خدمات اینترنت مستقل (ISP)، TekSavvy هنوز امیدوار است که ادغام قبل از اینکه وزیر حکم خود را صادر کند، برای بررسی دقیق تر به CRTC مراجعه کند. ISP در یک گفت توییت دیروز که تصمیم دادگاه این واقعیت را تغییر نمی دهد که “ادغام راجرز-شاو بر اساس یک معامله جانبی غیرقانونی با Videotron است که رقابت را از بین می برد و قیمت های مصرف کننده را افزایش می دهد.” درخواست TekSavvy به CRTC برای جلوگیری از ادغام، که هفته گذشته اعلام شد، توسط دفتر به عنوان مدرک اضافی معرفی شد که دادگاه فدرال آن را رد کرد.

حتما بخوانید:
10 مزیت برتر داشتن دوربین مداربسته برای خانه و مشاغل شما

امروز، کمیته دائمی صنعت و فناوری، که قبلا مطالعه‌ای مبنی بر عدم ادامه ادغام منتشر کرده بود، جلساتی را برای بررسی نگرانی‌های رقابتی با این معامله برگزار می‌کند.

مایکل گیست، رئیس پژوهشی کانادا در حقوق اینترنت و تجارت الکترونیک در دانشگاه اتاوا در یک پست وبلاگی گفت، با این حال، بعید است که جلسات امروز بر تصمیم شامپاین تأثیر بگذارد.

“او هست [Champagne] احتمالاً شرایط قرارداد را مطرح می کند، وعده اصلاح قانون رقابت را می دهد و تایید خود را اواخر پنجشنبه قبل از هفته تعطیل اعلام می کند تا در مجلس عوام سوالی برای پاسخگویی وجود نداشته باشد. اما اگر این راهی است که او انتخاب می کند، کانادایی ها باید تشخیص دهند که این یک انتخاب است.»

Geist گفت که شواهد زیادی وجود دارد که ادغام نباید ادامه یابد، از جمله درخواست های دفتر و TekSavvy، و همچنین “ناامیدی غیرقابل انکار کانادایی ها از رقابت ارتباطات و قیمت گذاری.”

«وزیر شامپاین و دولت می‌توانند از مصرف‌کنندگان کانادایی حمایت کنند و بگویند که این معامله در چشم‌انداز آنها انجام نمی‌شود. یا می توانند در کنار شرکت های مخابراتی بزرگ بایستند و تصمیم بگیرند که اوضاع را بدتر کنند. گیست گفت: این انتخاب شامپاین است.
منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید