اخراج ها به اینتل، مایکروسافت، اوراکل و غیره رسید


مایکروسافت بی سر و صدا 1000 کارمند را در بخش های مختلف شرکت از جمله Xbox، Xbox Cloud، سازمان ماموریت ها و فناوری استراتژیک مایکروسافت، Azure و دولت مایکروسافت اخراج کرده است. اولین بار توسط The Insider گزارش شد، مقیاس کاهش مشاغل مشخص نیست.

این شرکت در ماه جولای اعلام کرد که قصد دارد کمتر از یک درصد از 180000 نفر نیروی کار خود را اخراج کند و از ماه می سرعت استخدام را کاهش داده است.

مایکروسافت در بیانیه‌ای به Axios گفت: «مانند همه شرکت‌ها، ما اولویت‌های تجاری خود را به طور منظم ارزیابی می‌کنیم و بر این اساس تنظیمات ساختاری را انجام می‌دهیم». ما به سرمایه گذاری در کسب و کار خود و استخدام در زمینه های رشد کلیدی در سال آینده ادامه خواهیم داد.

بلومبرگ گزارش داد که اینتل در مواجهه با کاهش فروش کامپیوترهای شخصی (PC) در حال برنامه ریزی برای کاهش مشاغل است که به طور بالقوه بر 20 درصد از نیروی کارش، به ویژه در بخش فروش و بازاریابی خود تأثیر می گذارد.

محدودیت‌های کووید-19 به نظر می‌رسد درگیری‌های چین و اوکراین علاوه بر تنش‌ها در بازار چیپ‌ست‌ها، دلایل اصلی رکود در فروش رایانه‌های شخصی باشند.

بلومبرگ گزارش می دهد که کاهش مشاغل قرار است بین 10 تا 15 درصد در هزینه های ثابت شرکت صرفه جویی کند.

اوراکل مستقر در تگزاس یکی دیگر از شرکت‌های فناوری رایانه است که پس از اخراج 200 کارگر در ماه آگوست در دفتر مرکزی سابق خود در کالیفرنیا، برنامه‌های کاهش هزینه‌ها را تسریع می‌بخشد. گفته می شود که این کاهش مشاغل که اولین بار توسط The Information گزارش شد، شامل دانشمندان داده، توسعه دهندگان برنامه، متخصصان بازاریابی و توسعه دهندگان نرم افزار می شود.

حتما بخوانید:
چه عادت غذایی مدیترانه ای که برای قلب شما مفید می باشد

در اوایل سال جاری، Date Center Dynamics (DCD) گزارش داد که احتمال کاهش مشاغل بیشتر در اوراکل در اروپا، هند و کانادا وجود دارد.

آرم، طراح چیپ مستقر در بریتانیا، همچنین از تعدیل نیروی کار خود خبر داد زیرا در اوایل سال جاری اعلام کرد قصد دارد 12 تا 15 درصد از کارکنان خود را اخراج کند و 1000 شغل را در معرض خطر قرار دهد. این اخراج پس از آن صورت گرفت که پیشنهاد خرید 40 میلیارد دلاری انویدیا از این شرکت ناکام ماند.

این خبر اولین بار در روزنامه دیلی تلگراف بریتانیا منتشر شد.

Salesforce، آمازون، توییتر، متا، تسلا، شاپیفای و نتفلیکس از جمله شرکت‌هایی هستند که در اوایل سال جاری اعلام کرده‌اند که کار خود را کاهش داده‌اند.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید